Anlık Bildirim

Çocuklar için iPad temelinde geliştirilen Osmo, oyun yanında artık çizim de sunuyor

Çocuklar için iPad temelinde geliştirilen Osmo, oyun yanında artık çizim de sunuyor
 
2014'ün Mayıs ayında ilk tanıtımı yapılan ve iPad temelinde oyunlara gerçek dünyayı dahil etmesiyle dikkatleri üzerine çeken Osmo, yayınlanan yeni uygulamasıyla da çocukların çizim yapmasını kolaylaştırıyor.
Oldukça basit yapıda iPad'in ön kamerasına takılan bir ayna ile çalışma gösteren Osmo, ön kameranın açısını direkt olarak aşağıya çeviriyor ve esas olarak seçilen oyun türüne bağlı olarak belirli objeleri hatta el hareketlerini algılayarak ilginç bir oyun deneyimi yaşatabiliyor. 6 ila 12 yaş arasındaki çocuklara hitap eden ürün, Tangram adlı oyunda belirli parçaların birleştirilmesini, Newton'da yapılan fiziksel çizimler ile süzülen topların doğru noktalara aktarılmasını, Words'de ise ekranda görülen resmin beraberinde gelen harfler ile yazılmasını sağlıyor ve bu sayede oyun yanında öğretici bir görev de üstleniyor. iPad'in bu oyun süresince dik durma görevi ise yine beraberinde gelen stant ünitesi ile yerine getiriliyor. Masterpiece isimli yeni uygulamayla ise benzer mantıkla fotoğrafı çekilen bir kişi sistemsel olarak çizim haline getiriliyor ve çocukların bu çizgileri takip ederek boş bir kağıt üzerine detaylı çizimler yapmasının önün açıyor. "Her çocuk bir sanatçıdır" mottosuyla hazırlanan Osmo Masterpiece uygulaması, mevcut sürümü satın alan kullanıcılara da Apple App Store üzerinde ücretsiz olarak veriliyor.
79$ (ABD dışı kargo dahil) fiyat etiketiyle buradan satın alınabilen Osmo'nun Masterpiece uygulaması hakkında hazırladığı açıklayıcı tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim