Giriş
DH ile Giriş
Üye değil misiniz? Yeni Hesap Oluştur Sosyal Ağ ile Bağlan
Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu

  Ethereum madenciliği giderek zorlaşıyor

  Yaklaşık 28 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip olan ether, son zamanlardaki yükselişi ile ethereum madencilerini sevindiriyordu ancak madenciliğin zorluk seviyesini önemli ölçüde yükseldi.
  2 yıl
  8,6b
  1
  21
  Diğer Bilim ve Teknoloji
  Yazar

  Bitcoin, son zamanlarda yaşadığı değer değişimleri ve ticaret hacmi ile kripto para birimi denildiğinde akla ilk gelen birim oluyor ancak bir yıldan daha kısa bir sürede değerini 3.5 kat artıran bitcoin kadar hızlı değer artışı yaşayan bir kirpto para birimi daja var: Ether. Ethereum blok zincirinin para birimi olan ether, bu yılın başında yaklaşık 8$ değerine sahipti. Yıl içinde değerini elliye katlayan ether, haziran ayında tüm zamanların rekoru olan 400$ seviyesine ulaşmayı başardı. Şu sıralar 290-300$ değerine sahip olan etherdeki değer artışı madencilerin de ilgilerini çekiyordu ancak bu  durum kısa bir süre sonra son bulabilir.


  İlk Sıçrama Temmuzda Gerçekleşmişti 

  Bitcoin madenciliğinden istediği gelirleri elde edemeyen madencilerin ve madenciliğe yeni başlayanların uğrak noktası haline gelen ethereum madenciliğinin zorluk seviyesi bu yılın başında 80 TH(zorluk birimi) iken yıl boyunca madencilerin artışıyla birlikte düzenli bir şekilde artmıştı. Temmuz ayında, zorluk seviyesinde yüzde 40'lık artışın yaşanmasıyla birlikte bireysel madencilerin ve küçük madenci gruplarının ethereum madenciliğini bırakacağı öngörülüyordu ancak yine de büyük madenci toplulukları blok kazıma faaliyetlerine devam etmekteydi. Geçtiğimiz cuma günü yaşanan zorluk artışı ise ethereum madenciliğinden elde edilen gelirleri önemli ölçüde azaltmış durumda.


  24 saatten daha kısa bir süre içinde ethereum madenciliğini zorluk seviyesi 2380TH seviyesinden 2960TH seviyesine yükseldi. Madenciliğin zorluk seviyesinde meydana gelen yaklaşık yüzde 25'lik artışa rağmen etherin değerinde herhangi bir değişimin yaşanmaması ise madencilerin aynı çaba ile daha az gelir elde edeceği anlamına geliyor. Ethereum madenciliği tarihindeki en zor dönemini yaşarken madencilerin blok kazmaya devam edip etmeyeceği ya da hangi kripto para birimleri üzerinde madencilik faaliyetlerini yürüteceği ise şu an için merak konusu.  https://www.tweaktown.com/news/59246/ethereum-mining-difficulty-reaches-lofty-new-heights/index.html Yorum Yaz
  En Beğenilen Yorumlar Yorum Yaz
  mfurkan0 2 yıl
  Beter olsunlar.
  mugurgok 2 yıl en beğenilen Tendürek
  Tendürek  Ekran kartı stoklarında yaşanan olumsuz gelişmeler yüzünden kripto para sistemine kızan arkadaşları kısmen anlayabiliyorum ama geleceğin teknolojilerinin üretildiği (ör: smart contract)bir sistemi eleştirirken oyun oynamaktan daha mantıklı sebepler bulmak gerekir.  Ether blockchain'i akıllı sözleşmelere imkan tanır.  Örneğin,  *A'dan B'ye yapılacak mal teslimi istenen şartlarda gerçekleştiğinde para otomatik olarak yüklenicinin hesabına yatar.  *-20 derecede teslim edilmesini istediğiniz mallar teslim edilirken depoya girdiğinde -15 derece ise akıllı sözleşme ile tedarikçinin ödemesinden ceza otomatik olarak düşülüp hesaba yatar.  *Taksiye bindiğinizde elinizi cebinize atmazsınız. A'dan B'ye geldiğinizde ücret cüzdanınızdan otomatik olarak çekilip taksicinin cüzdanına yatar.  Ya da hackerlar bir anda otomatik olarak cüzdanını boşaltabilirler.  Teknoloji iyi olduğu kadar da riskli.
  Tendürek Ekran kartı stoklarında yaşanan olumsuz gelişmeler yüzünden kripto para sistemine kızan arkadaşları kısmen anlayabiliyor...
  Devamını Gör
  erdemkuru 2 yıl
  maşallah yine herkes beyin rüzgarı estirmiş. yine herkes kendini uzman sanarak birbirine laf sokmaya çalışmış. sitenin hakkını vermiş herkes. isntagramda fotoğraf çarpışması dh de inek çarpışması olur.

  Infinitum 2 yıl erdemkuru
  Orijinalden alıntı: erdemkuru

  maşallah yine herkes beyin rüzgarı estirmiş. yine herkes kendini uzman sanarak birbirine laf sokmaya çalışmış. sitenin hakkını vermiş herkes. isntagramda fotoğraf çarpışması dh de inek çarpışması olur.  Bir de kendini bu tartışmalardan ayrı tutarak kendi fikrini açıklamadan milleti yaftalayıp kaçan insanlar olur. Böyle sanki diğer insanlardan farklı bir bilinç seviyesindeymiş gibi görünmeye çalışır. Belki tanıdık gelmiştir.
  sniper23 2 yıl
  Etherium'da artık ASIC minerlara geçecek.
  jem991 2 yıl sniper23
  Ethash yapısı asic madenciler için mümkün değil. ethash sistemi çalışmak için full bir sisteme ihtiyac duyuyor. ethash bir dagger hassimoto klonu ulup asic madencilerin kullanımına karşı olarak geliştirilmiş bir sistemdir.
  SEO19 2 yıl
  sistem kendini var edenler üzerinde var olur !

  isterse sistem quantum bilgisayar üzerinde çalışsa bile

  amerikan dollarını değerli kılan tek şey

  o para sisteminin kabul görmesidir.
  SEO19 2 yıl
  * her sistem, kendini var edenlere ; bir şeyler vadetmiştir !
  SEO19 2 yıl
  şimdi ben bu uygulamayı indirdim ! şu an makinede çalışıyor !

  ne kadar sürede ne kadar kaynak kazandığımı nereden öğrene biliyorum !?

  ekran görüntüsü üzerinden şuna bak diye bileceğiniz bir referans bilgi varmı !?
  Tendürek 2 yıl
  Ekran kartı stoklarında yaşanan olumsuz gelişmeler yüzünden kripto para sistemine kızan arkadaşları kısmen anlayabiliyorum ama geleceğin teknolojilerinin üretildiği (ör: smart contract)bir sistemi eleştirirken oyun oynamaktan daha mantıklı sebepler bulmak gerekir.  Ether blockchain'i akıllı sözleşmelere imkan tanır.  Örneğin,  *A'dan B'ye yapılacak mal teslimi istenen şartlarda gerçekleştiğinde para otomatik olarak yüklenicinin hesabına yatar.  *-20 derecede teslim edilmesini istediğiniz mallar teslim edilirken depoya girdiğinde -15 derece ise akıllı sözleşme ile tedarikçinin ödemesinden ceza otomatik olarak düşülüp hesaba yatar.  *Taksiye bindiğinizde elinizi cebinize atmazsınız. A'dan B'ye geldiğinizde ücret cüzdanınızdan otomatik olarak çekilip taksicinin cüzdanına yatar.  mugurgok 2 yıl Tendürek
  Tendürek  Ekran kartı stoklarında yaşanan olumsuz gelişmeler yüzünden kripto para sistemine kızan arkadaşları kısmen anlayabiliyorum ama geleceğin teknolojilerinin üretildiği (ör: smart contract)bir sistemi eleştirirken oyun oynamaktan daha mantıklı sebepler bulmak gerekir.  Ether blockchain'i akıllı sözleşmelere imkan tanır.  Örneğin,  *A'dan B'ye yapılacak mal teslimi istenen şartlarda gerçekleştiğinde para otomatik olarak yüklenicinin hesabına yatar.  *-20 derecede teslim edilmesini istediğiniz mallar teslim edilirken depoya girdiğinde -15 derece ise akıllı sözleşme ile tedarikçinin ödemesinden ceza otomatik olarak düşülüp hesaba yatar.  *Taksiye bindiğinizde elinizi cebinize atmazsınız. A'dan B'ye geldiğinizde ücret cüzdanınızdan otomatik olarak çekilip taksicinin cüzdanına yatar.  Ya da hackerlar bir anda otomatik olarak cüzdanını boşaltabilirler.  Teknoloji iyi olduğu kadar da riskli.
  SEO19 2 yıl Tendürek
  Tendürek  Ekran kartı stoklarında yaşanan olumsuz gelişmeler yüzünden kripto para sistemine kızan arkadaşları kısmen anlayabiliyorum ama geleceğin teknolojilerinin üretildiği (ör: smart contract)bir sistemi eleştirirken oyun oynamaktan daha mantıklı sebepler bulmak gerekir.  Ether blockchain'i akıllı sözleşmelere imkan tanır.  Örneğin,  *A'dan B'ye yapılacak mal teslimi istenen şartlarda gerçekleştiğinde para otomatik olarak yüklenicinin hesabına yatar.  *-20 derecede teslim edilmesini istediğiniz mallar teslim edilirken depoya girdiğinde -15 derece ise akıllı sözleşme ile tedarikçinin ödemesinden ceza otomatik olarak düşülüp hesaba yatar.  *Taksiye bindiğinizde elinizi cebinize atmazsınız. A'dan B'ye geldiğinizde ücret cüzdanınızdan otomatik olarak çekilip taksicinin cüzdanına yatar.  aynı şekilde sen uyurken sistem yeni bir vergi ve borçu çıkartır

  sen uykunun en derin yerindeyken sistem bu borçu senden alır da ruhun bile duymaz :)  hadi buna yalan de, bakayım :)
  wozniak 2 yıl Tendürek
  Tendürek  Ekran kartı stoklarında yaşanan olumsuz gelişmeler yüzünden kripto para sistemine kızan arkadaşları kısmen anlayabiliyorum ama geleceğin teknolojilerinin üretildiği (ör: smart contract)bir sistemi eleştirirken oyun oynamaktan daha mantıklı sebepler bulmak gerekir.  Ether blockchain'i akıllı sözleşmelere imkan tanır.  Örneğin,  *A'dan B'ye yapılacak mal teslimi istenen şartlarda gerçekleştiğinde para otomatik olarak yüklenicinin hesabına yatar.  *-20 derecede teslim edilmesini istediğiniz mallar teslim edilirken depoya girdiğinde -15 derece ise akıllı sözleşme ile tedarikçinin ödemesinden ceza otomatik olarak düşülüp hesaba yatar.  *Taksiye bindiğinizde elinizi cebinize atmazsınız. A'dan B'ye geldiğinizde ücret cüzdanınızdan otomatik olarak çekilip taksicinin cüzdanına yatar.  Bu dediğin sistem zaten Bankalarda kullanılıyor, ismi akreditif. ( LC )
  ugacomtr 2 yıl
  tişikkirlir itiryim. :D
  mfurkan0 2 yıl
  Beter olsunlar.
  Yorum Yaz Forumda Yanıtla
  B I U " İçerik Göm DH Video Twitter YouTube Instagram Vine Künye BSC Oyun IMDb - url img @
  Nasıl eklemek istersiniz?
  Haftanın Beğenilen Yorumcuları
  Tüm güncellemelerden eposta yoluyla haberdar olun.
  ŞU ANDA GÖRÜNTÜLEYEN
  1 Misafir

  İLGİ DÜZEYİ
  8618 TIK

  HABERİN ETİKETLERİ
  ethereum, kripto para madenciliği ve
  Sorgu:
  Önceki ve Sonraki İçerikler
  Daha Yeniler 2 yıl Dubai uçan taksi testlerine başladı 2 yıl iPhone 8'deki cam arka panelin değişimi, ekrandan daha pahalı 2 yıl ''2050'ye kadar yapay zeka insanlarla aynı öğrenme yeteneğine sahip olacak'' 2 yıl Bilgisayarınız sizi kalbinizden tanıyacak! Kardiyak Tarama nedir? 2 yıl Yeni nesil ANKA’lar her türlü hava koşulunda gözetleme yapabilir hale geldi 2 yıl Microsoft, Office 2019'u önümüzdeki yıl piyasaya sunacak 2 yıl Xiaomi’nin akıllı saati Amazfit Hepsiburada'da satışta! 2 yıl Samsung, otomobiller için eUFS bellek üretimine başladı 2 yıl 30 santimetre doğrulukla konum tespiti yapan telefonlar gelecek yıl piyasada 2 yıl Instagram aylık 800 milyon kullanıcıya ulaştı 2 yıl Android Oreo'da alarm sorunu başladı 2 yıl iPhone X ön siparişleri 50 milyonu geçebilir 2 yıl Japonya kendi dijital para birimini oluşturuyor: J Coin 2 yıl İşletmelere Windows 10 S’li bilgisayarlar geliyor 2 yıl CrossFire gidiyor mGPU geliyor 2 yıl iPhone X’in bataryası kaç mAh? 2 yıl Mars'taki buzul yatakları kolonilerin su ihtiyacını karşılayabilir mi? 2 yıl Bixby butonu orta sınıf Samsung modellerine geliyor 2 yıl iPhone 8 batarya testi sonuçları 2 yıl Yenilenen Mercedes-Benz S-Serisi Türkiye'de satışa sunuldu 2 yıl GÖRÜNTÜLENEN Ethereum madenciliği giderek zorlaşıyor Sonraki Levi's ve Google işbirliğinde üretilen akıllı ceketler önümüzdeki hafta satışa sunulacak 2 yıl NASA'dan günün fotoğrafı: İşte İstanbul Boğazı'nın uzaydan muhteşem görüntüsü 2 yıl Elon Musk, Mercedes'in yatırımını tehdit olarak görmüyor 2 yıl Yerli siber güvenlik girişimi ATAR dünyaya açılıyor 2 yıl Samsung Galaxy On7 Prime inceleme 2 yıl Dubai’de elektrikli araçlara ücretsiz otoyol, otopark ve şarj veriliyor 2 yıl "Modern" uzay yarışından onlar da var: Avustralya Uzay Ajansı kuruluyor 2 yıl Bitcoin için önemli hafta: Çin bitcoin pazarından çekiliyor 2 yıl UEFA Şampiyonlar Ligi'nin eSpor turnuvası düzenlenecek 2 yıl Labirent benzeri çip ile kanser hücreleri tespit edilebilir 2 yıl Veri tasarruflu Twitter Lite test sürecine başladı 2 yıl Zuckerberg açıkladı: Facebook hisseleri satışa çıkacak 2 yıl Yeni algoritmalar ile robotların yürüme kabiliyeti geliştirilebilir 2 yıl Turkcell’den her şeyi internete taşıyan yepyeni bir hizmet: Lifecell 2 yıl Nokia 9 göründü: Kavisli ekran, çift kamera, kablosuz şarj 2 yıl THK her uçak biletinden 50 kuruş istiyor 2 yıl AMD Radeon RX 500 ekran kartlarının yerini Vega 11 alabilir 2 yıl G.Skill’den AMD Ryzen ve Threadripper işlemciler için DDR4 bellek kitleri 2 yıl Microsoft ve Facebook’tan dev denizaltı kablo atağı 2 yıl Super Mario Run güncellemesi yeni karakter ve yüzde 50 indirim getiriyor Daha Eskiler
  Alternatif Görünümler Geri Bildirim