Anlık Bildirim

Google konuşma tanıma teknolojisiyle doktorlara yardımcı olacak

Arama devi doktorların üzerindeki önemli bir iş yükünü kaldırmak için kolları sıvadı. Şirket konuşma tanıma teknolojisiyle doktorların muayenelerde not alma sürecini sonlandıracak.
Doktorlar sıklıkla hastaların tıbbi geçmişleriyle ilgili notlar alarak onların sağlık durumunu, alerjik reaksiyonlarının olup olmadığını ve hangi ilaçları kullandıklarını kayıt altına alırlar. Bu da daha sonra hastaların durumunu takip etmelerine yardımcı olur. Not almak ve rapor yazmak sıkıcı olabilir ancak Google bu konuda doktorlara yardım etmek istiyor.
Google'a göre bu notlar ve raporlar doktorların düşüncelerini, endişelerini ve planlarını ekibin geri kalanına ileterek iyi bir tedavi süreci oluşturulmasına yardımcı oluyor. Ancak bu yüzden doktorlar sevdikleri işi yapmaktan çok dokümantasyon oluşturmaya vakit harcıyorlar.

Pilot program başladı

Bunu çözmek için şirket kısa süre önce, doktor ve hasta görüşmelerini kayıt altına almak için konuşma tanıma teknolojisinin kullanılacağı bir pilot program başlattığını açıkladı. Arama devi bunun için doktor ve hasta seslerini ayırt edebilen otomatik konuşma tanıma modelleri geliştirdi.
Elbette bu hastaların tanımlanmak isteyip istememeleri gibi bazı gizlilik endişelerini de gündeme getirecektir. Bununla birlikte pilot programın sadece buna rızası olan hastaları kapsayacağını belirtelim. Bu girişimin faydalı olup olmayacağı ve tıbbi alanda yaygın şekilde kabul görüp görmeyeceği hakkında yorum yapmak için henüz erken. Google da zaten bunun cevabını bulmaya çalışıyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim