Anlık Bildirim

MWC 2015 : Yezz ilk Project Ara konseptini tanıttı

MWC 2015 : Yezz ilk Project Ara konseptini tanıttı

Google'ın modüler akıllı telefon projesi Project Ara'da artık son dönemece girilirken, kapalı kapılar ardında üretici ortakların da modül çalışmaları devam ediyor. ABD'li akıllı telefon üreticisi Yezz, MWC 2015 etkinliğinde Project Ara altında neler sunacağını gösterdi.
İlk başlarda tasarım konusunda eleştirilere uğrayan Project Ara, anlaşılan ilginç fikirlerle bunu telafi edecek gibi görünüyor. Yezz bir akıllı telefon için gerekli tüm modülleri üretmeyi planlıyor ve bir telefon maketini de fuarda sergiliyor.
Google'ın kısıtlamaları nedeniyle Endoskeleton adı verilen ana iskelet üzerinde 11 adet modül yuvası var ve modüller bu yuvalara göre tasarlanmak zorunda. Ancak süsleme kısmı üreticinin inisiyatifine bırakılmış ve ortaya da göze hoş gelen tasarımlar çıkmış.
Yezz yaz sonlarına doğru Porto Riko'da pilot denemeye başlayacak olan Project Ara için tüm modülleri üretmeyi düşünüyor. Bunlar arasında ekran, APU, kamera, güneş enerjili batarya, şarj modülü, oyun kontrolcüsü yer alıyor.
Project Ara esnekliğe önem verdiği için medikal odaklı bazı modüller de kullanılabilecek. Aslında bu 11 yuvaya gelecek modüller cihaz için olmazsa olmaz modüller. Ancak kullanıcı örneğin cihazı şarj ettikten sonra şarj modülünü çıkaracak ve deneysel bir modül takabilecek.
Yezz'in Project Ara akıllı telefonları yaklaşık olarak 200$ civarında olacak. Ancak iskelet yapının 50$ fiyat etiketine sahip olacağı biliniyor. Bu durumda 11 modülün toplamda 150$ maliyetinin olacağını hesap edebiliriz. Yezz projenin zenginlerden ziyade alım gücü ortalama olan yaygın bir kitleye hitap edeceğine inanıyor.


Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim