Anlık Bildirim

Yapay zeka destekli Google Doodle ile kendi melodinizi yapın

Ünlü müzik bestecisi Johann Sebastian Bach, 21 Mart 1685 tarihinde doğdu. Google’da onu anmak için yapay zeka destekli yeni bir Doodle hazırladı. Kendi melodinizi yapabiliyorsunuz.
Yapay zekalı Google Doodle ile melodi yapın Tam Boyutta Gör
Alman müzik bestecisi Johann Sebastian Bach, 21 Mart 1685 tarihinde dünyaya geldi. Kendisini anmak isteyen Google, yen bir Doodle hazırladı. Bu Doodle öncekilerden farklı olarak yapay zeka destekli.

Birkaç nota girin, gerisini yapay zeka tamamlasın

Google anasayfasından veya Chrome tarayıcısındaki yeni sekmeden ulaşabilen Doodle, öncelikle bir melodiyi armonik hale getirmenin nasıl gerçekleştiğini anlatıyor. Daha sonrasında ise sizden notalar girmeniz isteniyor. Girdiğiniz notalar yapay zeka aracılığıyla Johann Sebastian Bach tarzına uygun olarak armonik hale geliyor. Sonuçların oldukça ilgi çekici olduğu söylenebilir. Oluşturduğunuz bu müziği sol tarafta bulunan buton yardımıyla indirebiliyorsunuz. Hatta paylaş butonuyla kendi yaptığınız müziği arkadaşlarınıza yollayabilirsiniz. Son olarak Google yapay zekanın sonuçlarını iyileştirmesinde yardımcı olmanız için müziği puanlamanızı istiyor.

Yapay zekalı Google Doodle ile melodi yapın Tam Boyutta Gör

Yeni Doodle’a Google üzerinden ulaşamadıysanız bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Google Magenta ve Google PAIR takımları tarafından hazırlanan Doodle’ın TensorFlow.js ile tarayıcı üzerinde makine öğrenme işlemini gerçekleştirdiği belirtiliyor. Bu işlem için yeterli gücü olmayan cihazlar ise Google sunucularında bulunan Tensor Proccessing Units (TPUs) kullanıyor. Geliştirilme aşamasını aşağıdaki video üzerinden izleyebilirsiniz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim