Anlık Bildirim

AMD 3. çeyrek sonuçlarını açıkladı: AMD'den rekor kâr

AMD, üçüncü çeyrek finansal rakamlarını açıkladı. Şirket, gelirinin önceki yıla göre yüzde 54 arttığını, brüt marjın geçen yıla göre dört puan artarak yüzde 48'e ulaştığını duyurdu.

AMD 2021 yılı üçüncü çeyrek finansal rakamlarını açıkladı Tam Boyutta Gör

Bilgisayar donanımında lider markalardan birisi olan AMD, geçtiğimiz saatlerde 2021 yılının üçüncü çeyreğien dair mali sonuçlarını açıkladı.

Rekor Kâr

Geçtiğimiz günlerde 2021 yılının üçüncü çeyreği için finansal sonuçlarını açıklayan AMD için işler güzel gidiyor diyebiliriz. Şirket, gelirinin önceki yıla göre yüzde 54 arttığını, brüt marjın geçen yıla göre dört puan artarak yüzde 48'e ulaştığını duyurdu. AMD, 3. çeyrekte aynı zamanda Forbes dergisi tarafından 2021’in en iyi işverenleri listesine de girdi. AMD, 2021'in üçüncü çeyrekte 4,3 milyar dolarlık gelir, 948 milyon dolarlık faaliyet kârı, 923 milyon dolarlık net gelir sağladıklarını duyurdu.

AMD Başkanı ve CEO'su Dr. Lisa Su, "AMD'nin gelirlerinin yüzde 54 arttığı ve faaliyet kârının geçen yıla kıyasla ikiye katlandığı rekor bir çeyreği daha geride bıraktık. 3. Nesil EPYC işlemci ve veri merkezi satışlarımız önemli ölçüde artarak geçen yıla kıyasla iki katından fazlasına çıktı.  Lider ürünlerimiz ve tutarlı uygulamalarımıza dayalı olarak 2021'de önemli ölçüde hızlanan işimiz pazarda daha hızlı büyüdü” dedi. 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim