Leo platformu kapsamında 6 çekirdekli Phenom II X6 işlemcisini ve RD890 kod adlı 890FX yonga setini duyurmaya hazırlanan AMD, aynı zamanda 890GX yonga seti için de çalışmalarını sürdürüyor. Soket AM3 formundaki işlemciler için hazırlanan ve 790GX çipsetinin yerini alması planlanan 890GX, elimize ulaşan yeni bilgilere göre SB850 köprüsüyle birlikte Nisan ayında lanse edilecek.
880G çipsetiyle birlikte Dorado platformunun bir parçası olacak 890GX, DirectX 10.1 desteği sunan ayrıca Unified Video Decoder 2.0 teknolojisine sahip entegre grafik birimiyle gelecek. AMD tarafından resmi olarak doğrulanmasa bile 785G çipsetindeki entegre grafik biriminin çalışma frekansı arttırılmış bir versiyonu olacağı konuşulan grafik birimi, şimdiden sınıfının en güçlü temsilcisi olarak değerlendiriliyor.
Destek veren ekran kartları için Hybrid Crossfire desteği de sunacak 890GX çipsetinin en önemli özellikerinden biri de SB850 köprüsyle doğal SATA-III desteği olacak. Bilindiği üzere şu an SATA-III destekli anakartların tamamında bu destek Marvell tarafından sağlanan harici bir kontrolcüsüyle elde edilebiliyor ve bu durum Intel cephesinde 2011 öncesinde değişecek gibi de görünmüyor.
6x SATA-III portuna destek veren SB850 köprüsünün aynı zamanda Advanced Clock Calibration teknolojisine sahip olması ve çekirde/bellek aşırtma uygulamalarının 890GX tabanlı anakartlarda da devam etmesi bekleniyor. Dün itibariyle sona eren CES 2010 fuarında Asus'un gösterdiği, öncesinde ise ECS tarafından tanıtılan 890GX çipsetli anakartların boy göstereceği asıl etkinlik ise CeBIT 2010 olacak.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
2053 yılından yazıyorum hala aynı reklam var gidecek diye beklemeyin.
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
Efsane Türkiye’ye gelse alırım..
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]
Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.
Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Über
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Muskun alev tabancası vs bu
İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.
Yakında su atan F18 falanda yaparlar :)
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.
fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.
Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.