Anlık Bildirim

Apple, bazı mühendislerine 180 bin dolara kadar ikramiye veriyor

Bazı bölümlerdeki mühendislerini kaybetbetmek istemeyen Apple, mühendislere ayrılmamaları karşılığında şirketten 180 bin dolara kadar hisse senedi veriyor.      

Apple, bazı mühendislerine 180 bin dolara kadar ikramiye veriyor Tam Boyutta Gör

Teknoloji devi Apple, kendi bünyesinde çalışan bazı mühendislerin başka şirketlere geçmesini önlemek için onlara alışılagelmişin dışında bir ikramiye sundu. Bazı bölümlerde çalışan mühendislere hisse senedi ikramiyeleri verildi.

Apple'dan mühendislerine hisse senedi ikramiyeleri

Bloomberg editörü Mark Gurman'in bir haberine göre Apple, kendi bünyesinde çalışan mühendislerin diğer büyük şirketlere geçmesini önlemek için farklı bir yol izlemeye başlamaya başladı. Teknoloji devi, özellikle yarı iletken tasarımı, donanım ve belirli yazılım ve operasyon gruplarındaki bazı mühendislere şirketten belirli süreli hisse senedi verdi.

Apple'dan ayrılmamaları karşılığında ilgili bölümlerdeki mühendislerin yaklaşık %10-%20'sine verilen bu ikramiyeler, dört yıllığına mühendislere devredilen 50.000 ila 180.000 dolar arasında değere sahip hisse senedini içeriyor. Gurman, ikramiye alan birçok mühendisin 80.000 dolar, 100.000 dolar ve 120.000 dolar seviyelerinde hisse senedi aldıklarını belirtti.

Büyük teknoloji şirketleri arasında özellikle belirli konularda uzmanlaşmış mühendisler, şirketlerin stratejilerinde önemli bir yer alıyor ve şirketler, bu isimleri kaybetmek istemiyorlar. Apple, normal ikramiye sisteminin dışında böyle bir yola başvurarak çalışanlarını bünyesinde tutmaya çalışıyor. İlerleyen dönemlerde diğer büyük şirketlerden benzer tutumlar görme ihtimalimiz oldukça yüksek görünüyor.

Kaynakça https://www.macrumors.com/2021/12/28/apple-engineers-stock-bonus/ https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-12-28/apple-pays-unusual-180-000-bonuses-to-retain-engineering-talent Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim