Anlık Bildirim

Apple'dan sızıntı hesaplarına gözdağı: Çinlilere uyarı mektupları göndermeye başladı

Teknoloji devi Apple, piyasaya süreceği cihaz ve yazılımlarla ilgili önceden bilgi veren sızıntı hesaplarından şikayetçi durumda. Şirketin hukuk birimi harekete geçti.

Apple sızıntı hesaplarına savaş açtı Tam Boyutta Gör

Çin'den Kang olarak bilinen güvenilir sızıntı hesabı, sosyal medya Weibo'da Apple'dan bir bildirim aldığını açıkladı. Bu hesap Apple sızıntıları konusunda %100'e yakın bir doğruluk oranına sahip.

Kang'a göre, Apple tarafından kiralanan bir hukuk firmasından gelen mektupta, bu tür sızıntı hesaplarının piyasaya sürülmemiş cihazlarla ilgili bilgileri ifşa etmemesini şart koşuyor, çünkü bu rakiplere avantaj sağlayabilir veya piyasaya sürülmeyecek cihazlar hakkında tüketicileri yanıltabilir.

Gönderilen bu E-posta'nın, Kang'ın Weibo sayfasındaki Apple ürünleriyle ilgili sorunlar, ürün çıkış tarihleri ve diğer gönderiler hakkındaki bilgileri gösteren ekran görüntülerini içeridiği belirtiliyor.

Apple sızıntı hesaplarına savaş açtı Tam Boyutta Gör

Kang: Gizlilik sözleşmesi imzalamadık

Kang, şirketle bir NDA (gizlilik sözleşmesi) imzalamadığını, geliştirilmekte olan cihazların fotoğraflarını yayınlamadığını ve faaliyetlerinden fayda sağlamadığını iddia ediyor. Sızıntı hesaplarından biri olan konsept tasarımcısı Ben Geskin de geçen yıl benzer bir bildirim aldığını söyledi.

MacRumors, Kang'ın Apple donanım ve yazılım ürünleri hakkında güvenilir sızıntılarla tanındığını yazıyor. iPhone 12 serisi, HomePod mini, iPhone SE (2020), Watch SE, Watch Series 6, iPad (2020), iPad Air (2020), iPad Pro (2021) ve WWDC 2020'de sunulan yazılımlar hakkında doğru bilgiler verdi.

Son olarak Duan Rui adındaki bir başka sızıntı kaynağının da, Apple'dan bir mektup aldığını da bildirdiğini söyleyelim.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim