Anlık Bildirim

Apple Watch Series 7'nin 60.5 GHz kablosuz bağlantı modülüne sahip olduğu ortaya çıktı

Apple'ın yeni akıllı saatinde 60.5 GHz kablosuz veri aktarımına olanak tanıyan gizli bir modüle yer verdiği ortaya çıktı. Söz konusu bağlantı arabirimi sadece Apple çalışanlarına özel olabilir.

Apple Watch 7, 60,5 GHz kablosuz veri aktarımını destekliyor Tam Boyutta Gör

Apple kısa süre önce düzenlediği Eylül etkinliğinde, iPhone 13 serisi ile birlikte Apple Watch Series 7'yi de tanıtmıştı. Şirket şu ana kadar akıllı saatle ilgili çok fazla detay açıklamasa da cihazın 60.5 GHz kablosuz veri aktarımına olanak tanıyan bir modüle sahip olduğu ortaya çıktı.

MacRumors internet sitesi tarafından mercek altına alınan FCC belgeleri Apple Watch Series 7'nin daha önce hiçbir Apple ürününde bulunmayan 60.5 GHz kablosuz bağlantı modülü ile donatıldığını gösteriyor. Ancak bu modül, akıllı saat özel bir Kablosuz Seri Bağlantı İstasyonu'na yerleştirildiğinde etkinleşiyor.

Apple Watch 7, 60,5 GHz kablosuz veri aktarımını destekliyor Tam Boyutta Gör

Apple'ın kullanımına özel olabilir

Apple'ın bu teknolojiden hiç bahsetmemesi ve çalışması için harici bir cihaz gerektirmesi 60.5 GHz kablosuz bağlantının sadece Apple çalışanlarına özel olabileceğini gösteriyor. Örneğin, Apple Store'larda Apple Watch'u kablosuz olarak geri yüklemek için kullanılabilir.

Söz konusu bağlantının, USB 2.0 gibi 480 Mbps'ye varan hızlarda veri aktarımı sağlayabileceği belirtiliyor. Bildiğiniz üzere tüm Apple Watch modellerinde gizli bir servis bağlantı noktası bulunur. Apple, bu 60.5 GHz modül ve bağlantı istasyonu aracılığı ile Apple Watch'taki verilere daha kolay erişmeyi planlıyor olabilir.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim