Anlık Bildirim

Instagram, masaüstü paylaşım özelliğini test ediyor

Masaüstü web sürümünde önemli bir eksik özelliği bulunan Instagram, bu açığını kapatmaya yönelik çalışmalarına başlamış gibi gözüküyor.Gönderi paylaşımını web sürümüne getirmeye hazırlanıyorlar.
Instagram, masaüstü paylaşım özelliğini test ediyor Tam Boyutta Gör


Instagram, bir masaüstü bilgisayarda web tarayıcılarını kullanarak gönderi oluşturma ve gönderme özelliklerini test etmeyi başladı. Bu durum özellik işlevselliğini gösteren bir takım ekran görüntüleri yakalayan sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından fark edildi.
Facebook, Bloomberg’e yaptığı açıklamada ise; yapılan bu test çalışmalarını onayladı. Instagram sözcüsü Christine Pai, ‘’Pek çok kişinin bilgisayarından Instagram’a eriştiğini biliyoruz’’ dedi. ‘’Bu deneyimi geliştirmek için masaüstü tarayıcıları ile Instagram’da bir akış gönderisi oluşturma özelliklerini test ediyoruz’’ diyerek de test başlangıcını sözlü olarak dile getirmiş oldu.


Yeni Instagram web sürümü özelliklerine az kaldı


Matt Navarra’nın aldığı ekran görüntüleri; en boy oranlarını seçebildiğinizi, yerleşik filtreler uygulanabileceğini ve tarayıcıda temel düzenleme unsurlarının kullanılabileceğini gösteriyor. Fakat bu özellikler henüz herkes için kullanılabilir değil. Ancak ekranın sağ üst köşesinde yer alan ‘’artık doğrudan bilgisayarınız üzerinden gönderiler oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz’’ ibaresi, Instagram’ın daha geniş bir kullanım kapasitesine ulaştıracağı özellikler konusunda ciddi olduğunu vurguluyor

Instagram, genellikle web üzerinde uygulamaya çalıştığı özellikleri pek çabuk kullanıma sunamasa da umarım bu sefer hızlı bir sonuç ile karşılaşabiliriz. Örneğin, doğrudan mesajlaşma özelliği henüz geçen yıl devreye girebilmişti. Ancak Instagram’ı günlük iş akışlarının bir parçası olarak kullanan sosyal medya profesyonelleri, masaüstü bilgisayarlarda gönderi oluşturmak için aracı programlara başvurmak zorunda kaldılar ve bu kullanımlar yalnızca mobil bir yaklaşımdan ibaret olmadan genel kullanımın gerekli olduğunu ortaya çıkardı.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim