Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  indirim kodu
  Anlık Bildirim

  iOS 13.5 güncellemesi çıktı! İşte yenilikler ve çözülen sorunlar

  iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 güncellemesi çıktı. Güncellemeyle birlikte iPhone ve iPad'lere birçok yeni özellik eklenirken, cihazların çökmesine neden olan karakter sorunu da giderildi.
  6 ay (Son Güncelleme: 6 ay)
  17,5b
  1
  63
  iPad
  Abone ol
  Teknoloji Editörü
  6

  Önemli yenilikler ve çeşitli hata düzeltmeleri içeren iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 güncellemeleri yayınlandı. Güncellemeyle birlikte, iPhone ve iPad'lare birtakım yeni özellikler eklenirken, Apple cihazlarının çökmesine neden olan karakter uyumsuzluğu sorunu da gideriliyor.

  Ayrıca Bkz. "Apple'ın artırılmış gerçeklik gözlüğünün fiyatı ve özellikleri sızdırıldı"

  iOS 13.5 güncellemesiyle iPhone çökerten mesaj sorunu çözüldü

  Yeni özellikler, çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler içeren iOS 13.5 güncellemesine ait Apple tarafından paylaşılan sürüm notları şöyle:

  iOS 13.5, yüz maskesi takarken Face ID’li aygıtlarda parola alanına erişimi hızlandırır ve halk sağlığı yetkililerinin COVID-19 temas izleme uygulamalarını desteklemek için Maruz Kalma Bildirimi API’sını sunar. Bu güncelleme, Grup FaceTime görüşmelerinde video karelerinin otomatik öne çıkmasını denetleme seçeneğini de sunar ve hata düzeltmeleri ile başka iyileştirmeler içerir.

  Face ID ve Parola

  • Yüz maskesi takarken Face ID’li aygıtlarda kilit açma işlemi basitleştirilmiştir

  • Yüz maskesi takarken kilitli ekranın en altından yukarı kaydırdığınızda parola alanı otomatik olarak sunulur

  • App Store, Apple Books, Apple Pay, iTunes ve Face ID ile girişi destekleyen diğer uygulamalardaki kimlik doğrulama sırasında da kullanılabilir

  Maruz Kalma Bildirimi

  • Halk sağlığı yetkililerinin COVID-19 temas izleme uygulamalarını desteklemek için Maruz Kalma Bildirimi API’sı

  FaceTime

  • Grup FaceTime görüşmelerinde bir katılımcı konuşurken video karesi boyutlarının değişmemesini sağlamak amacıyla otomatik öne çıkmayı denetleme seçeneği

  Bu güncelleme hata düzeltmeleri ve başka iyileştirmeler de içerir.

  • Kullanıcıların bazı web sitelerindeki video yayınlarını oynatmaya çalışırken siyah ekran görmesine neden olan bir sorunu düzeltir

  • Paylaşma sayfasında önerilerin ve eylemlerin yüklenmemesine neden olan bir sorunu giderir

  Güncelleme alan cihazlar

  iPhone ve iPod modelleri için iOS 13.5 güncellemesi, iPad için de iPadOS 13.5 güncellemesi yayınlanmış durumda. Ayrıca, iOS 13 işletim sistemine güncellenmeyen eski cihazlar için de çeşitli güvenlik yamaları içeren iOS 12.4.7 güncellemesi yayınlandı. İşte iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 güncellemesini alan cihazlar:

  iOS 13.5 güncellemesi alan iPhone modelleri

  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11
  • iPhone XS Max
  • iPhone XS
  • iPhone XR
  • iPhone X
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone 8
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 6S Plus
  • iPhone 6S
  • iPhone SE (1. nesil)
  • iPhone SE (2. nesil)
  • iPod Touch (7. nesil)

  iPadOS 13.5 güncellemesi alan iPad modelleri

  • 12.9 inç iPad Pro
  • 11 inç iPad Pro
  • 10.5 inç iPad Pro
  • 9.7 inç iPad Pro
  • iPad (7. nesil)
  • iPad (6. nesil)
  • iPad (5. nesil)
  • iPad mini (5. nesil)
  • iPad mini 4
  • iPad Air (3. nesil)
  • iPad Air 2

  Yeni güncellemeyi cihazınıza yüklemek için Ayarlar>Genel>Yazılım Güncellemesi sıralamasını takip edebilirsiniz. Ayrıca, iTunes üzerinden de güncelleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.   

  COVID-19 maruz kalma bildirimi nedir?

  Halk sağlığı yetkilileri için COVID-19 maruz kalma bildirimleri API'si yayınlandı. Bu özelliğinin aktif edilmesi ve COVID-19 maruz kalma API'sının kullanıldığı bir sağlık uygulamasının yüklü olması halinde, Bluetooth LE teknolojisiyle birlikte birbirlerinin Bluetooth menziline giren telefonlar, haberleşmeye başlıyor ve bu etkileşimi anonim olarak kayıt altına alıyor. Daha sonra şayet bu kişilerden biri COVID-19'a yakalanırsa, enfekte olan kişinin telefonunda kaydedilen anahtarlar sunucuya yükleniyor ve bu kişinin temasta bulunduğu herkese bilgilendirme mesajı gönderiliyor.

  Gizlilik ve güvenliğin merkeze oturtulduğu projede, AES (Advanced Encryption Standard – Gelişmiş Şifreleme) standardı ile güçlendirilen kriptolama algoritması tarafından, her telefonu temsilen tanımlayıcı anahtarlar oluşturulup, bu anahtarlar şifreleniyor. Örneğin: 9I8VPeQeWDofj39c8dPySoUXLqh2

  Rastgele oluşturulan anahtarlar, ortalama her 15 dakikada bir sistem tarafından değiştiriliyor ve her telefonun kendi içerisinde anonim olarak saklanıyor. Alınan bu güvenlik önlemleri ise kullanıcıların konumunun herhangi bir şekilde izlenmesine müsamaha göstermemek için uygulanıyor. 

  Kullanılıp kullanılmaması tamamen kullanıcı inisiyatifinde olan temas bildirimi özelliğini örnek bir senaryo ile izah edecek olursak;

  Örnek olay

  Alice ve Bob’un COVID-19’dan daha iyi korunmak ve hükümetin koronavirüsü yayılmasını azaltmasına yardımcı olmak için, kullanım şartları ve gizlilik metnini okuyup kabul ederek, temas bildirimi özelliğini aktif ettiğini varsayalım. Ardından temas bildirimi özelliğini kullanabilmek için Bluetooth bağlantılarını açan ikilinin bir gün buluştuğunu düşünelim.

  İlginizi Çekebilir Avatar iOS 13.5 için geri sayım başladı: İşte tüm yenilikler

  Her ikisinin telefonu da birbirlerinin Bluetooth menziline girince, telefonlar karşılıklı olarak Bluetooth sinyalleri aracılığıyla haberleşiyor. Her iki telefon da içerisinde şifreli bir şekilde bulunan tarih, bağlı kalma süresi ve sinyal gücünden oluşan Bluetooth meta verilerinin yer aldığı tanımlayıcı anahtarları, karşılıklı olarak birbirine gönderiyor. Yani o an Bob’un telefonunu temsil eden ve içerisinde şifreli olarak tutulan Bluetooth meta verilerinin yer aldığı anahtar, Alice’ın telefonuna gönderiliyor, Alice’ınki de Bob’un telefonuna gönderiliyor.

  Böylece veriler telefonlarda anonim bir şekilde saklanmış oluyor. Yani resmi kuruluşlar da dahil herhangi bir kişi ya da kurumla veri paylaşımı söz konusu değil. Ancak etkileşime giren taraflardan biri COVID-19’a yakalanırsa işler değişiyor.

  Alice ve Bob’un buluşmasından 9 gün sonra, Bob’un COVID-19 testinin pozitif sonuçlandığı ve ilgili halk sağlığı kuruluşunun da bu test sonucunu, sağlık sistemine (Örneğin: e-Nabız) kaydettiğini düşünelim. 

  Bu noktada sistem; halk sağlığı kuruluşundan aldığı onayla (doğrulama) birlikte, şimdiye kadar Bob’un telefonunu temsil eden bütün tanımlayıcı anahtarları (bu anahtarlar güvenlik gerekçesiyle ortalama 15 dakikada bir değiştiriliyor) bir sunucuya yüklüyor.

  Alice’ın telefonu da sistemin çalışma mantalitesinin bir gereği olarak her 24 saatte bir, sunucuya bağlanıyor ve Bob gibi yalnızca COVID-19 testi pozitif olan vakaların tanımlayıcı anahtarlarının yer aldığı listeyi indiriyor. Ardından telefonda saklanan anahtarlar -şimdiye kadar etkileşime girilen kişilerin tanımlayıcı anahtarları- ile sunucudan indirilen anahtarlar, telefonun içerisinde karşılaştırılıyor(Burada karşılaştırma işlemi sona erdikten sonra sunucudan indirilen anahtar listesinin telefondan silinip silinmediği belirtilmemiştir.)

  Herhangi bir eşleşme bulunmuyorsa zaten sorun yok demektir. Ancak Bob, enfekte olduğu için bir eşleşme yakalanıyor ve Alice’ın telefonuna şuna benzer bir mesaj gönderiliyor:

  “Son zamanlarda COVID-19 testi pozitif olan birine maruz kaldınız. Daha fazla bilgi için https://www.saglik.gov.tr/ adresini ziyaret ediniz “

  COVID-19 maruz kalma bildirimleri nasıl kapatılır?

  Ayarlar > Gizlilik > Sağlık > COVID-19’a Maruz Kalma Günlüğü veya Ayarlar > Gizlilik > Bluetooth > COVID-19’a Maruz Kalma Günlüğü bölümünden maruz kalma günlüğünü kapat seçeneğine dokunarak, maruz kalma günlüğünü etkisizleştirebilirsiniz. Henüz ülkemizde kullanılmayan maruz kalma bildirimleri özelliği, kapalı bir şekilde iPhone'lara ekleniyor.

  Merak edenler için bu özellikle ilgili Apple tarafından paylaşılan notlar ise şöyle:

  Onayınız alındıktan sonra, Maruz Kalma Bildirimleri, bir kamu veya toplum sağlığı yetkilisinin uygulaması tarafından COVID-19 taşıdığı belirtilen bir kişiyle yakın temas hâlinde olup olmadığınızı size bildirmek için kullanılabilir. Maruz Kalma Bildirimleri’ni etkinleştirmeyi seçerseniz uygulama, rasgele kimlikleri toplamak ve paylaşmak için izninizi ister. Bu, aygıtınızın her 10-20 dakikada bir değişen rasgele bir sayı dizgisi olan rasgele tanıtıcıyı (“Bluetooth tanıtıcıları”) yayımlamak için Bluetooth kullanmasını sağlar. Bu tanıtıcılar, gizliliğinizi daha iyi korumak için aygıtınızda en az 24 saatte bir değişen, rasgele oluşturulmuş bir anahtardan (“rasgele aygıt anahtarı”) şifreli bir şekilde oluşturulur. Bluetooth tanıtıcıları ve rasgele aygıt anahtarları konumunuz veya kimliğinizle ilgili bilgi içermez.

  Bu özelliğin etkinleştirilmiş olduğu diğer iOS ve Android aygıtları, bu Bluetooth tanıtıcılarını dinler ve kendilerininkini de yayımlar. Aygıtınız; en az 5 dakikadır Bluetooth kapsama alanında olan bu diğer aygıtların tanıtıcılarıyla birlikte tarih, tahmini maruz kalma süresi ve Bluetooth sinyal gücü (hep birlikte “İlişkili Üst Veriler”) bilgilerini de kaydeder ve güvenli bir şekilde saklar. Gizliliğinizi daha iyi korumak için, tahmini süre kaydı 30 dakikayı aşmaz. Bluetooth sinyal gücü, aygıtların yakınlığını anlamaya yardımcı olur; genellikle aygıtlar ne kadar yakınsa kaydedilen sinyal gücü o kadar yüksek olur. Aygıtınızın Bluetooth tanıtıcılarını alan diğer aygıtlar, bunları İlişkili Üst Veriler ile birlikte benzer şekilde kaydeder ve saklar.

  Uygulama, kamu veya toplum sağlığı yetkilisi tarafından belirlenen pozitif COVID-19 tanısı koyulmuş veya COVID-19’a maruz kalma riski taşıyan ve kendi rasgele aygıt anahtarlarını paylaşmayı seçmiş bireylerden bir rasgele aygıt anahtarları listesi indirebilir. Uygulama, indirme işleminden sonra aygıtınızın diğer aygıtlardan toplayıp sakladığı Bluetooth tanıtıcılarının bu listede olup olmadığını görmek için listeyi denetlemesini sağlayabilir. Eşleşme varsa İlişkili Üst Veriler (eşleşen tanıtıcı değil) uygulamanın kullanımına sunulur, uygulama da sizi bir maruz kalma olayı olduğu konusunda bilgilendirir ve izleyeceğiniz adımlarla ilgili yönlendirmelerde bulunur.

  Size bir maruz kalma olayı bildirilirse uygulama, kamu veya toplum sağlığı yetkilisinin yönlendirmeleri size uyarlamak ve COVID-19 pandemisini yönetmeye yardımcı olmak amacıyla kullanabileceği bir Maruz Kalma Risk Değeri oluşturabilir. Maruz Kalma Risk Değeri, İlişkili Üst Veriler’in yanı sıra kamu veya toplum sağlığı yetkilisinin eşleşen rasgele aygıt anahtarları için tanımlayabileceği Bulaştırma Risk Değeri’ne (aşağıda açıklanan) bağlı olarak tanımlanır ve hesaplanır. Maruz Kalma Risk Değeri veya Bulaştırma Risk Değeri Apple ile paylaşılmaz.

  Size COVID-19 tanısı koyulduysa veya olası maruz kalma riski taşıyorsanız kamu veya toplum sağlığı yetkiliniz uygulamanızda bunu bildirmeye yönelik yönergeler sağlar. Bildirmeyi seçerseniz uygulama sizden rasgele kimliklerinizi paylaşmanızı ister. Onay verirseniz son 14 güne ait rasgele aygıt anahtarlarınız uygulama ile paylaşılır. Kamu veya toplum sağlığı yetkilisi de her bir rasgele aygıt anahtarı ile bir Bulaştırma Risk Değeri tanımlayıp gönderebilir. Kamu veya toplum sağlığı yetkilisinin kendi Bulaştırma Risk Değeri için kullandığı parametreler, onlara sağladığınız bilgileri (bildirdiğiniz semptomlar veya tanınızın test ile onaylanıp onaylanmadığı bilgisi gibi) ya da kamu veya toplum sağlığı yetkilisinin bulaştırma riskinize etki edebileceğini düşündüğü, mesleğiniz gibi diğer bilgileri içerebilir. Kamu veya toplum sağlığı yetkilisine vermeyi seçtiğiniz bilgiler, uygulamanın gizlilik politikası hükümleri ve yasal yükümlülükleri kapsamında toplanır.

  Ayarlar > Gizlilik > Sağlık > COVID-19’a Maruz Kalma Günlüğü veya Ayarlar > Gizlilik > Bluetooth > COVID-19’a Maruz Kalma Günlüğü bölümüne giderek ve Maruz Kalma Günlüğü’nü kapatmak için dokunarak Maruz Kalma Günlüğü’nü etkisizleştirebilirsiniz. Bu, diğer aygıtlardan kaydedilen Bluetooth tanıtıcılarını, İlişkili Üst Veriler’i veya rasgele aygıt anahtarlarınızı silmez. Ayarlar > Gizlilik > Sağlık > COVID-19’a Maruz Kalma Günlüğü’ne veya Ayarlar > Gizlilik > Bluetooth > COVID-19’a Maruz Kalma Günlüğü’ne giderek ve Maruz Kalma Günlüğünü Sil’e dokunarak Bluetooth tanıtıcılarını, İlişkili Üst Veriler’i ve rasgele aygıt anahtarlarını silebilirsiniz. Aygıtınızda Bluetooth kapatıldığında diğer aygıtlardan rasgele Bluetooth tanıcılarının toplanması ve paylaşılması da etkisizleştirilir. Bu, Bluetooth kapalıyken COVID-19 taşıyan bir kişiyle yakın temas hâlinde olduğunuzda uygulamanın sizi uyaramayacağı anlamına gelir. Maruz Kalma Bildirimleri’nin kalan özellikleri, Bluetooth’u kapattığınızda da işlevsel olmaya devam eder. Bluetooth’un yeniden açılması, diğer aygıtlardan rasgele Bluetooth tanıtıcılarının toplanmasını ve paylaşılmasını yeniden etkinleştirir.

  Aygıtınızda Maruz Kalma Bildirimleri’ni kullanan birden fazla uygulama yüklü olabilir ancak aynı anda yalnızca biri etkin olabilir. Etkin uygulamanızı seçmek veya değiştirmek için Ayarlar > Gizlilik > Sağlık > COVID-19’a Maruz Kalma Günlüğü veya Ayarlar > Gizlilik > Bluetooth > COVID-19’a Maruz Kalma Günlüğü bölümüne gidin ve etkin olmasını istediğiniz uygulamayı seçin.

  Apple, artık ihtiyaç kalmadığında Maruz Kalma Bildirimi sistemini bölgesel olarak etkisizleştirir.

  Sistem Türkiye'de kullanılacak mı?

  T.C. Sağlık Bakanlığı ve uygulamanın geliştirici ortaklarından olan Türk Telekom yetkililerinden edindiğimiz bilgilere göre; geliştirilen bu sistem Türkiye'de de kullanılmak isteniyor. Öyle ki yurt dışı temaslarının başladığı ve bakanlığın ilgili mercilerle iletişim halinde olduğu bilgisine ulaştık. 

  Bakanlıkta görevli üst düzey bir bürokrattan edindiğimiz bilgi, Mayıs ayında yayınlanacak olan API için Hayat Eve Sığar uygulamasına entegrasyon planlarının yapıldığı yönünde oldu. Bu bağlamda verilerin gizliğinin ve güvenliğinin kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında değerlendirildiği tarafımıza iletildi. Ayrıca sistem kapsamında, enfekte olmuş kişileri temsil eden anahtarların 14 gün boyunca merkezi bir sunucuda tutulacağını size aktarmıştık. Buna ilişkin paylaşılan bilgi ise verilerin, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında bulunan sunucularında tutulacağı şeklinde. 

  Ayrıca bu hafta itibariyle Hayat Eve Sığar uygulamasına, Bluetooth tabanlı kişiler arası etkileşim durum takibi özelliği eklendiğini de belirtelim. Ancak bakanlık yetkilileri, salgının küresel olduğunu dolayısıyla buna karşı geliştirilen çözümün de küresel olması gerektiği düşüncesiyle Apple ve Google'ın geliştirmiş olduğu sisteme dahil olmak istediklerini açık bir şekilde ifade ediyor.   Yorum Yaz Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
  istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
  DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
  Daha Fazla Video
  donanimhabercom Instagram

  Bugatti motoru ile donatılmış 1.9 milyon TL'lik kol saati

  SIRDAR

  Benim dinlediğim Fatih Koca, gerisi laf ü güzaf... Başkalarına göre mi zevkimi belirleyeceğim

  17 saat önce
  En Beğenilen Yorumlar Tümünü Genişlet Yorum Yaz
  Clusive 6 ay ( Mesaj Silindi ) en beğenilen
  Ne güzel ya "Yüz maskesi takarken Face ID’li aygıtlarda kilit açma işlemi basitleştirilmiştir" anlık gündeme göre eski yeni demeden cihaz güncelleniyor. iPhone 6S ya da 7 bile çok güzel bu zamanda. Ama gel gör ki 4 senelik takılan android cihaza devam. Bazen forumda görüyorum iPhone 7 de kaldık alamıyoruz iPhone 11 Pro Max falan yazanları. Arkadaşlar değerini bilin, maalesef yaşadığımız ülkenin hali ortada..
  Ne güzel ya "Yüz maskesi takarken Face ID’li aygıtlarda kilit açma işlemi basitleştirilmiştir" anlık gündeme göre eski yeni demeden cihaz güncelleniyor....
  Devamını Gör
  Reco. 6 ay ( Mesaj Silindi ) multycrime
  ee güncelleme konusunda ne işin var o zaman? hadi doğru jailbreak konusuna.
  Reco. 6 ay ( Mesaj Silindi ) dublex06
  güncellemeyle iphone 11 i neden yavaşlatsın?  apple eski modelleri öldürüyor evet ama en son çıkarttığı telefonu yavaşlatıp kendi bacağına sıkacak kadar da değil.
  güncellemeyle iphone 11 i neden yavaşlatsın? apple eski modelleri öldürüyor evet ama en son çıkarttığı telefonu yavaşlatıp kendi bacağına sıkaca...
  Devamını Gör
  Yorumlar (35) Yorum Yaz Forumda Gör
  3
  Greatwarrior (GREAT WARRİOR) 6 ay ( Mesaj Silindi )
  Adamlar eski serilere güncelleme gönderiyor bazı markaların samsung gibi üst segment serileri güncelleme almıyor 😃😁
  minkowski33 (minkowski hermann) 6 ay ( Mesaj Silindi )
  Vallahi ilginç bunun incelemelerde iyice irdelenmesi lazım. Bariz fark var
  Apple Inc 6 ay ( Mesaj Silindi )
  Güncellemeyi yüklediğimden beri telefonu kilitlediğim zaman wifi ağından çıkıyor. Aynı sorunu yaşayan var mı?
  minkowski33 (minkowski hermann) 6 ay (düzenlendi) ( Mesaj Silindi )
  Çok yakın zamanda iPhonedan (Se 2016) redmi Note 8 pro ya geçtim. Resmen da damdan düşümüş oldum. Eski telefonu kavgada kırmıştım. 4 yıllık cihaza göre fiziki olarak hala çok iyiydi. Yoksa 2 yıl daha kullanıp iPhone 8 e geçmeyi düşünüyordum. Pil sağlığı yüzde 78 civarı idi fakat cihazın akıcılığı hala çok iyiydi. 6s ile aynı donanım sahip ekranı küçük olduğu için performans olarak çok iyiydi. Antutu V8 200000 civarı puan alıyodu. Çoğu android orta seviye cihazdan daha yüksek skor alıyor ve pil performansı olarak da eh dedirtiyodu. iOS tan androide geçince iOS'un ne kadar iyi bir işletim sistemi olduğunu anladım. Siri yetenek olarak Google asistandan az gelişmiş ama ok Google Türkiye'de kullanılmıyor. Siriyi çok fazla kullanıyordum. Araba kullanırken çok işe yarıyordu. Şimdi o rahatlığı arıyorum. 2400 liraya redmi Note 8 pro aldım bütçem yetseydi iPhone 7 plus alırdım ama yetmedi. Cihaz biraz ısınıyor maalesef. Kullanırken avucum yanıyor. Android de şöyle bir durum var sürekli bellek temizleme yapmalısınız. Günlük kullanım ile tarayıcı bilgileri hariç hiç işe yaramayan 3 GB dosya siliyor temizleyici. iOSta ilk kurulum sonrası ayarlara haftalarca girmediğim olurdu. Hasılı kelam android çok gelişmeli bence. Kapalı olsun ama kullanıcı dostu stabil bir işletim sistemi olsun. Birde android de tam anlamıyla güvenlik mümkün mü? İnşallah mümkündür. Anti virüs tavsiye eder misiniz?
  Shifu oogway 6 ay ( Mesaj Silindi ) minkowski33
  Hiçbir cihazda “tam anlamıyla” güvenlik mümkün değil. Çok istiyorsan Nod 32 kullan
  ByGalaxyS3 6 ay ( Mesaj Silindi )
  ben bu güncellemeleri yüklüyorum ama ne değiştiğini anlamıyorum :)
  dublex06 (Deli fisek Gibiyim) 6 ay ( Mesaj Silindi )
  Soyle soyleyeyim iphone 5s yada 6 ilk ciktigi sirum le ve en son guncellendigin 6 ayni kmera kalitesinde mi cekiyor varsa bi karsilastirin internette bi bakiyim bunla ilgili video yada yazi ki apple bunla ilgili yakalnamisti zaten sonra itiraf etmek zorunda kaldi batarya performansindan dolayi bunu yapiyoruz diye ayriyeten bunu malesef tum firmalar yapiyor planli eskitme diye birsey var belki duymus sunuzdur
  Shifu oogway 6 ay ( Mesaj Silindi ) dublex06
  iphone 6 ya da 8 fark etmez. ilk sürümdeki kamera kalitesi ile son güncel sürümdeki kamera kalitesi bir değil, kaliteyi düşürüyorlar, evet doğru. Ancak her güncelleme ile işlemciyi yavaşlatmıyorlar.
  _turbo_ (kemal reis) 6 ay (düzenlendi) ( Mesaj Silindi )
  Webclip kullananlar bilir, sayfa siyah veya beyaz kaliyordu. En cok Webclip sorunu cozulmus ona sevindim. Bunun hakkinda birsey yazmamislar, kimbilir daha ne tur sorunlar cozulmustir.

  Covid ozelliginin kapali gelmesi iyi olmus, yerinizde olsam acmam bunu. Insani sizofren eder, nerde goruus gribe yakalananlarla temas icin uygulama kullanilmasi.
  chamicals2 (İbn-i Sina ) 6 ay ( Mesaj Silindi )
  Faceid cidden maskeyle çok zor oluyordu iyi yapmışlar
  197140emir (Dr Sherlock ) 6 ay ( Mesaj Silindi )
  İphone 6🚬
  DH Misafiri 6 ay ( Mesaj Silindi )
  Apple cihazları yavaşlatıyor diyenler çok yanlış söylüyor.Apple yeni güncellemelerin daha fazla özellik getirdiği için ve telefonlar eski olduğu için az bişey yavaşlama olcağını söylemişti.Bataryanız %80 bin altındaysa da otomatik olarak yavaşlıyor.Yani Apple sizin eski telefonunuza napsın.
  dublex06 (Deli fisek Gibiyim) 6 ay ( Mesaj Silindi ) DH Misafiri
  Planli eskitme yi duydunmu hocam bunu yapmazsa millet 1 telefonu 7 yada 8 sene kullanir zekice bir plan ki yakalanmislardi zamaninda itiraf etmek zorunda kaldi apple uyduruk bi bahane sundu batarya dan dolayi yavaslatiyoruz demek zorunda aldi
  Yorum Yaz Forumda Yanıtla
  Nasıl eklemek istersiniz?
  ANLIK GÖRÜNTÜLEMELER
  1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü

  GENEL İSTATİSTİKLER
  17477 kez okundu.
  32 kişi, toplam 35 yorum yazdı.

  HABERİN ETİKETLERİ
  ios 13.4.2, ios güncelleme ve
  Sorgu:
  Önceki ve Sonraki İçerikler
  Daha Yeniler 6 ay GMC, elektrikli Hummer pickup'ın çıkarılabilir tavanını gösterdi 6 ay Intel, Rivet Networks’ü satın alıyor 6 ay Huawei yıl sonunda 800 bin 5G baz istasyonu hedefliyor 6 ay Mazda'nın ilk tamamen elektrikli modeli üretime girdi 6 ay HES kodu kullanıma açıldı! Seyahat için gerekli olan kod nasıl alınır? 6 ay Yeni çıkacak Galaxy A serisi telefonlara, Optik Görüntü Sabitleme teknolojisi geliyor 6 ay Twitter seçili kişilerin cevap vermesi özelliğini test ediyor 6 ay THY uçuşları durdurma kararını uzattı 6 ay Ağustos ayında çıkacak Serious Sam 4: Planet Badass için yeni bir video yayınlandı 6 ay Galaxy S20 Tactical Edition tanıtıldı: İşte özellikleri 6 ay Honor X10 5G tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı 6 ay CD Project, Ubisoft'u geçerek Avrupa'nın en değerli oyun şirketi oldu 6 ay Justice League'in tam 4 saat uzunluğunda Zach Snyder versiyonu yayınlanacak 6 ay Realme X3 SuperZoom'un tanıtım tarihi resmen açıklandı 6 ay Tiktok'un ana şirketi ByteDance, 100 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı 6 ay Huawei Band 4'e gelen yeni güncelleme SpO2 sensörünü etkinleştiriyor 6 ay Dünyanın ilk otonom elektrikli scooter filosu için çalışmalar başladı 6 ay Volvo otomobiller artık 180 km/s hızın üzerine çıkamayacak 6 ay Koronavirüs salgınında vaka sayıları ilk kez 1000’in altında 6 ay iPhone 12'nin kutusundan kulaklık çıkmayabilir 6 ay GÖRÜNTÜLENEN iOS 13.5 güncellemesi çıktı! İşte yenilikler ve çözülen sorunlar Sonraki Samsung T7 Portable SSD satışa çıktı 6 ay Call of Duty 2020'de Soğuk Savaş ve Vietnam'a gidiyoruz 6 ay Bakan açıkladı: Seyahatlerde HES kodu uygulaması başlıyor 6 ay AppAnnie araştırma şirketinden BiP'e övgü 6 ay Realme Narzo 10'un ilk partisi 2 dakikada tükendi 6 ay Huawei, Google'a alternatif arama uygulamasını yayınladı 6 ay Razer Opus kulaklığı aktif gürültü engelleme ile geliyor 6 ay Makyajlı E-Serisi Coupe ve Cabrio'dan yeni teaser geldi 6 ay Alcatel markası iki yeni giriş seviyesi telefon tanıttı 6 ay X37-B uzay uçağı, Dünya’ya güneş enerjisi göndermek için tasarlanan cihazı yörüngeye taşıdı 6 ay Alibaba, akıllı hoparlörü için yapay zekaya 1.4 milyar dolar yatırım yapacak 6 ay Huawei MatePad Pro tablet incelemesi | Güçlü ve yetenekli 6 ay Türkiye’deki koronavirüsün gen haritası çıkarıldı 6 ay Volkswagen Türkiye fabrikası tarım arazisi üzerine mi kurulacak? 6 ay Mafia 1’in remake versiyonunun çıkış tarihi açıklandı 6 ay Facebook Shops ile kendi vitrininizi oluşturun 6 ay Logitech Circle View kamera gizliliğe önem veriyor 6 ay AirPods Studio tamamen Vietnam’da üretilecek ilk Apple ürünü olabilir 6 ay TV Box ve tıraş makinelerine ek gümrük vergisi getirildi 6 ay Sony'nin 'büyük' PlayStation 5 etkinliği için geri sayım başladı Daha Eskiler
  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim