Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  indirim kodu

  kalp atışı

  Etiket
  SON GÜNCELLEME
  2 AY

  GİRİLEN İÇERİKLER
  7 HABER 2 GALERİ

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  YILDA 7 İÇERİK
  Yapay aorta geliştirildi
  EPFL kurumu araştırmacıları kanın pompalanmasını sağlayan hatta transplantasyon ihtiyacını ortadan kaldırabilecek yapay aorta ( damar ) geliştirdi. Araştırma Advanced Science dergisinde yayımlanlandı.
  1,5b 1
  Gerçek kalp boyutunda kalp dokusu üretildi
  Prof. Adam Feinberg önderliğinde bir araya gelen araştırma ekibi alginat olarak adlandırılan ve alglerin hücre duvarında bulunan polisakkarit yapıdan biyolojik mürekkep üretti.
  1,5b 2
  Enerjisini kalbin kasılma gücünden alan implant geliştirildi
  University of Houston kurumu araştırmacıları ‘’türünün tek örneği’’ olarak nitelendirdikle yama tarzında implant geliştirdi. Yeni implantın enerjisini kalbin kasılma gücünden elde ettiği belirtiliyor.
  1,2b 4
  Tarihte ilk defa fonksiyon gören insan kalbi üretildi
  Araştırmacılar yeni araştırmanın konjenital kalp hastalıklarının patogenizini anlama ve bu hastalıklara yeni tedavilerin geliştirilmesi hususunda fayda sağlayacağı görüşünde.
  3,7b 17
  Araştırmalara göre kahve tüketimi aritmi riskini azaltıyor
  University of California in San Francisco kurumunda görev alan Eun-Jeong Kim önderliğindeki araştırma ekibi kahve tüketimi ile aritmi riskini araştırmak amacıyla 357.022 kişinin verilerini inceledi.
  5,1b 18
  Kalp yetmezliğine bağlı konjesyonu tespit edebilecek akıllı telefon uygulaması geliştirildi
  İsrailli Cordio Medical grubu tarafından geliştirilen Cordio HearO adlı uygulama akut kalp yetmezliği ve kalp yetmezliğini takriben akciğer konjesyonu gelişen 40 hasta ile eğitildi.
  1,3b 1
  EKG özellikli kolye geliştirildi
  Yeni kolye 145 hasta üzerinde test edildi ve yapılan testler ''altın standart'' olarak kullanılan EKG ölçümleriyle karşılaştırıldı. Geliştirilen kolyenin oldukça büyük oranda başarı sağladı gözlendi.
  2,1b 6
  Kalp ve akciğer seslerini monitörize eden küçük sensör geliştirildi
  Georgia Institute of Technology kurumu araştırmacıları tarafından geliştiren sensör, uğur böceğinden daha küçük boyutuyla dikkat çekiyor. Yeni sensör elektrokardiogram yani EKG'yi taklit ediyor.
  1,7b 2
  Hintli araştırmacılar, kalp atışını uzaktan izleyebilen akıllı stetoskop geliştirdi
  Uğur Seven 1 yıl
  Hindistan Teknoloji Enstitüsü araştırmacıları, akıllı stetoskop geliştirdiklerini duyurdular. Bu stetoskop ile hastayla yakın temas önlenerek kalp atışları uzaktan dinlenebiliyor.
  1,7b 2
  Hasarlı kalpler için yama geliştirildi
  İrlanda’da bulunan Trinity Collage kurumu araştırmacıları, kalpteki skar dokusunun neden olduğu fonksiyon kusurlarını düzeltebilecek yeni polimer yapılı yama geliştirdi.
  2,3b 1
  Yapay zeka kalp yetmezliğini tespit edebilecek
  Bilim insanları CHF tanısını tek bir kalp atışından doğrulayabilecek CNN adlı yeni bir yöntem üzerinde çalışıyor. Yöntemin sadece tek bir kalp atışından yararlanarak tanı koyabildiği bildiriliyor.
  1,8b
  Empagliflozin adlı diyabet ilacının kalp hastalığı riskini azalttığı düşünülüyor
  Toronto'da bulunan St. Michael's Hospital kurumu tarafından yürütülen bir araştırmaya göre Tip 2 diyabeti olan hastalar için kullanılan ''Empagliflozin'' adlı ilaç kalp hastalığı riskini azaltıyor
  3,1b 1
  FDA onayından geçen sanal kalp ameliyatı denemeleri başladı
  Önümüzdeki sonbaharda FDA kurumu; 160 hasta üzerinde yeni bir kalp ameliyatı denemesi yapmayı düşünüyor. Araştırma ekibi ilk modelini oluşturduktan sonra ilk sanal operasyonunu gerçekleştirdi.
  2,1b 3
  İnsan kalbinin bileşenleri 3D yazıcı ile üretilecek
  Araştırmacılar, küçük kan damarlarını da içeren, kontraksiyon işlevi bulunan kalp ventrikülleri ile insan kalbinin fonksiyonel olarak görev yapabilen bazı bileşenlerini 3D yazıcı ile üretmeyi başardı.
  2,5b 4
  Apple Watch yine hayat kurtarmasıyla gündemde
  Apple Watch sayesinde hayatının kurtulduğunu söyleyen bir Reddit kullanıcısı başından geçenleri paylaştı. Akıllı saat, düzensiz kalp atışı uyarısıyla kullanıcısını önceden uyarmayı başardı.
  8,8b 21
  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim