Anlık Bildirim

Microsoft, Windows 10 görev çubuğuna yerleşik 'Haberler ve İlgi Alanları' özelliğini sunmaya başladı

Microsoft, görev çubuğunda bir hava durumu simgesi olarak görünen yeni özelliği Haberler ve İlgi Alanları'nı Windows 10 kullanıcılarına sunmaya başladı.

Bu yılın başlarında Microsoft, Windows 10 görev çubuğundaki yeni bir özelliği Windows Insider ekibiyle test etmeye başlamıştı. Şirket, yayınladığı bir blog gönderisi ile Haberler ve İlgi Alanları adlı görev çubuğu özelliğini kullanıcılara sunmaya başladığını duyurdu.

Windows 10'da Haberler ve İlgi Alanları özelliği

Microsoft'un Windows 10'a getirdiği bu özelliğe, görev çubuğunda hava durumunu gösteren ve kullanıcıların tercihine göre ayarlanabilecek bir simge ve metin ya da sadece bir simge üzerinden erişilebilecek. Bu alanın üzerine gelindiğinde hava durumu ile beraber haberler, hisse senetleri, trafik ve spor gibi bilgilerin yer aldığı açılır bir pencere kullanıcıyı karşılayacak.

Açılır pencerede yer alacak konuları ya da kaynakları kullanıcı kendi isteğine göre belirleyebilecek. Şirket, bu sayede kullanıcının ilgisini çekebilecek her şeyi tek bir yerde toplayabileceğini söylüyor. Yeni pencere öğesi ile ilgilenmeyen kullanıcılar için Microsoft, devre dışı bırakılabileceğini söylüyor.

Yeni görev çubuğu pencere öğesi, 1909 veya üzeri sürümleri çalıştıran Windows 10 kullanıcılarına sunulacak. Microsoft, yeni özelliğe dair aşamalı ve ölçülü bir yaklaşım benimsediklerini ve önümüzdeki aylarda geniş bir kullanılabilirlik ortaya çıkacağını söyledi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim