Anlık Bildirim

Samsung, sunucuların performansını artıracak 2. nesil SmartSSD’sini duyurdu

Samsung’un sunucular için ikinci nesil SmartSSD’sini duyurdu. Normal SSD sürücülere kıyasla hem işlem süresi, hem enerji tüketimi hem de işlemci kullanımında ciddi oranda iyileştirme söz konusu.

samsung 2.nesil smartssd

Dünyanın en büyük yonga üreticilerinden biri olan Samsung, sunucular ve veri merkezleri için tasarlanan 2. nesil SmartSSD’sini duyurdu.

Yeni SSD depolama biriminin normal SSD’lere kıyasla işlem süresini %50’nin üzerinde, enerji tüketimini %70’e kadar, CPU kullanımını %97’ye kadar azalttığı paylaşıldı.

AMD ile iş birliği

Güney Koreli şirket, hatırlayacağınız üzere 2020 yılında AMD ile birlikte SmartSSD’lerin geliştirilmesine başlamıştı. İlk nesil SmartSSD, hali hazırda global video akış servisleri dahil istemciler tarafından kullanılıyor. Hatta üst düzey performans ve enerji verimliliği sunduğundan CES 2021 fuarında ödül almıştı.

SmartSSD'nin özelliği ne?

SmartSSD’de yerleşik veri işleme özelliği mevcut, bu nedenle normal SSD’lerin aksine verilerin sık sık işlemci, grafik işlemci ve belleğe gitmesi gerekmiyor. CPU ve GPU görevlerini daha rahat gerçekleştiriyor. Neticede tüm sistemin performansı ve enerji verimliliği artıyor.

AMD’de veri merkezi ve iletişim bölümünde üst düzey yöneticilerden Sina Soltani, Samsung’un SmartSSD’sinin Xilinx Versal Adaptive işlemcilerle birlikte çalıştığında veri merkezlerinde performans ve verimliliği artıracağını belirtiyor.

Samsung’un SmartSSD’leri daha fazla cihazda çalışabilir kılmak için SNIA (Storage Networking Industry / Depolama Ağları Endüstri Birliği) ve NVM Express ile çalıştığı biliniyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim