Anlık Bildirim

Spotify, podcast pazarına yatırım yapmaya devam ediyor

Spotify, podcast teknolojilerine yaptığı yatırımlara bir yenisini ekledi. Şirket, radyo programlarını podcast'lere dönüştürmeye yardımcı olan araçlara sahip Whooshkaa'yı satın aldı
Oy Ver

Spotify, podcast pazarı için Whooshkaa'yı satın aldı Tam Boyutta Gör

Spotify, podcast yatırımlarına devam ediyor. Şirket, radyo yayıncılarına mevcut ses içeriklerini isteğe bağlı olarak podcast içeriğine dönüştürmeyi kolaylaştırmak için özel bir araç sunan Avustralya merkezli Whooshkaa'yı satın aldığını duyurdu.

Spotify'dan podcast yatırımları

Spotify, bir süredir podcast teknolojileri pazarındaki şirketleri bünyesine dahil ediyor ve platfoma her geçen gün yeni podcast özellikleri ekliyor. Podcast barındırma ve reklam şirketi Megaphone ve podcast keşif platformu Podz'u satın alan şirket, aynı zamanda Gimlet , Parcast ve The Ringer gibi podcast stüdyolarını da şirkete ekledi. Spotify'ın bu alanda son hamlesi ise Whooshkaa oldu.

Şirket, satın aldıkları Whooshkaa'nın teknolojilerini, geçtiğimiz yıl 235 milyon dolara satın aldığı Megaphone'a entegre edeceklerini açıkladı. Spotify'ın blog gönderisinde: "Whooshkaa'nın yayından podcast'e teknolojisinin Megaphone'a entegrasyonuyla radyo yayıncıları, mevcut ses içeriklerini bir podcast'e daha kolay ve hızlı bir şekilde dönüştürebilecek ve yayıncılar, Megaphone'un endüstri lideri, farklılaştırılmış araç ve teknoloji paketine erişebilecekler." ifadeleri yer aldı.

Spotify, Whooshkaa'yı satın almasının detaylarını açıklamadı ancak şirketin podcast pazarında yatırım yapmaya devam edeceği belirtildi.

Kaynakça https://www.engadget.com/spotify-acquires-whooshkaa-podcast-platform-211237552.html https://newsroom.spotify.com/2021-12-16/spotify-is-building-on-megaphones-capabilities-with-the-acquisition-of-whooshkaa/ Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim