Kayseri Erciyes Üniversitesi ve Sağlık Bakanlığı'nın beraber geliştirdiği "Turkovac" Covid-19 aşısının faz-3 çalışmalarına Kayseri Şehir Hastanesi'nde başlanıldı. Daha önceden de Ankara Şehir Hastanesi, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'nde de uygulanmaya başlayan yerli inaktif aşı, şimdi Kayseri'de de gönüllülere uygulanıyor.
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kayseri Tıp Fakültesi Dekanı ve Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik yaptığı açıklamada, faz-3 çalışmasının dünyada standartlara uygun bir şekilde yürütüleceğini söyledi. Bu anlamda yerli aşıyı, diğer bir inaktif aşı olan Sinovac ile de kıyaslamanın mümkün olacağını ekledi. Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Berna Bozbay ise aşı için gönüllü olmak isteyen vatandaşların e-Nabız üzerinden başvuru yapabileceğini ifade etti.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü
GENEL İSTATİSTİKLER
6589 kez okundu.
12 kişi, toplam 12 yorum yazdı.
HABERİN ETİKETLERİ
Türkiye Haberleri, turkovac ve