Anlık Bildirim

Apple, tesislerinin artık tamamen yenilenebilir enerjiyle çalıştığını duyurdu

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple, yaptığı açıklamada küresel tesislerinin yüzde 100 yenilenebilir enerjiye geçtiğini duyurdu. Konunun detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.
Oy Ver
Kaliforniya merkezli teknoloji devi Apple, iklim değişikliğiyle mücadele ve daha sağlıklı bir ortam yaratma taahhüdünün bir parçası olarak, bugün küresel tesislerinin yüzde 100 yenilenebilir enerji ile güçlendirildiğini duyurdu. Bu temiz enerji hareketi Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Çin ve Hindistan dahil olmak üzere 43 ülkede perakende satış mağazaları, ofisler, veri merkezleri ve ortak kullanılan tesisleri içeriyor.
Apple'ın CEO'su Tim Cook yaptığı açıklamada "Dünyayı bulduğumuzdan daha iyi bırakmaya kararlıyız. Yıllarca süren yoğun çalışmalardan sonra bu önemli dönüm noktasına ulaştığımız için gurur duyuyoruz. Ürünlerimizdeki malzemeler ile mümkün olanın sınırlarını zorlamaya devam edeceğiz, bunları geri dönüştürme şeklimizi, tesislerimizi ve tedarikçilerimizle çalışmalarımızı yeni yaratıcı ve ileriye dönük yenilenebilir enerji kaynakları oluşturmaya iteceğiz çünkü biliyoruz ki gelecek buna bağlı." şeklinde konuştu.

Apple'ın Yenilenebilir Enerji Projeleri

Apple ve ortakları dünya çapında yeni yenilenebilir enerji projeleri inşa ederek, yerel topluluklar, eyaletler ve hatta tüm ülkeler için enerji seçeneklerini geliştirmeye kararlı. Bu projeler arasında biyogaz yakıt hücreleri, mikro-hidrojenerasyon sistemleri ve enerji depolama teknolojileri gibi gelişmekte olan teknolojilerin yanı sıra, güneş dizileri ve rüzgar çiftlikleri de yer alıyor.
Kendi tesisleri için yüzde 100 yenilenebilir enerji üreten Apple, diğer şirketlere de örnek teşkil etmeye çalışıyor. Apple, 32 tedarikçisinin de yüzde 100 yenilenebilir enerji üzerinde çalışmaya kararlı olduklarını açıkladı.  Buna ek olarak, Apple'ın dünyanın dört bir yanındaki bölgelerde ticari olarak uygulanabilir yenilenebilir enerji çözümlerini tanımlamasına yardımcı olmak için geliştirdiği bir çevrimiçi platform olan Apple'ın Temiz Enerji Portalı'na 85'den fazla tedarikçi kayıt olmuş durumda.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim