Fotoğraf makineleri, objektifler, yeni yazılım güncellemeleri, dedikodular ve yeni donanımlar ile beraber fotoğrafçılık dünyasında günün öne çıkan gelişmeleri.
Olympus
Olympus E-M10 Mark 2 için yeni görseller geldi
Olympus'un E-M10 yerine geliştirdiği aynasız sistem fotoğraf makinesi E-M10 Mark 2 için yeni görseller yayınlandı. Tasarımsal olarak ufak farklar haricinde yerine geleceği modele oldukça benzeyen fotoğraf makinesi, siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle satışa çıkacak ve şimdiye kadar öğrendiğimiz kadarıyla teknik olarak 16MP sensör, 390 gram ağırlık, biraz daha ufak gövde ve BLS-50 batarya gibi detaylar taşıyacak. Makinenin resmi duyurusu ise Ağustos'un son haftasında yapılacak.
Sony
Sigma'nın 24mm f/1.4 DG HSM Art lens modeli, Sony için de listelendi
Sigma'nın ilk duyurusunda sadece Canon, Nikon ve Sigma bayonetler için duyurduğu lens modeli 24mm f/1.4 DG HSM Art, Amerika merkezli fotoğraf sitesi B&H üzerinde Sony A bayonet için de listelendi. 850$ fiyat etiketiyle yakın zaman içerisinde geleceği belirtilen lens, hem odak uzaklığı hem de diyafram değeriyle hem manzara hem de portre için güzel bir alternatif oluşturuyor.
Sigma
Sigma'nın dördüncü MFT lensi 2015 sonunda geliyor
Sektörün önemli lens üreticilerinden Sigma, 4/3Rumors'da yer alan habere göre dördüncü MFT (Micro Four Thirds) sistem lensini 2015 sonunda kullancıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. MFT sistem için şuan 19mm F/2.8, 30mm F/2.8 ve 60mm F/2.8 lensleri bulunan firma, söylendiği kadarıyla seriye Sigma DP0 Quattro üzerinde de kullandığı 14mm f/4.0 lensi dahil edecek. Lens özel bir modifiye ile bağımsız olarak kullanıcıların beğenisine sunulacak.
Günün tartışma konusu: Son yıllarda fotoğraf sektöründeki firmaların uyguladığı "Mark 2, Mark 3, Mark 4" gibi model yükseltmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz ? Bu fotoğraf makinleri ana model üzerine beklenen değişiklikleri getirebiliyor mu ? Her yeni yükseltmeyi satın almak istiyor musunuz ? Yorumlarınızı aşağıda görmek isteriz.
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
2053 yılından yazıyorum hala aynı reklam var gidecek diye beklemeyin.
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
Efsane Türkiye’ye gelse alırım..
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]
Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.
Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Über
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Muskun alev tabancası vs bu
İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.
Yakında su atan F18 falanda yaparlar :)
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.
fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.
Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.