Anlık Bildirim

GitHub'un Atom metin editörü artık eş zamanlı kod düzenlemesine izin veriyor

Github'un açık kaynaklı alternatif metin ve kod editörü olan Atom, artık kullanıcıların diğer geliştiricilerle aynı anda kod yazıp düzenlemesini sağlıyor. Teletype özelliğinin detayları haberimizde...
Oy Ver
GitHub'un üç yıl önce kullanıma sunduğu Atom isimli metin editörü, Sublime Text gibi çapraz platform kod düzenleme ve metin editörü yazılımlarına açık kaynaklı bir alternatif olarak gelmişti. Atom'un artık gerçek zamanlı işbirliğini desteklediği duyuruldu. Metin editörü bu sayede kod üzerinde birlikte çalışmayı mümkün kılabilecek hale geldi.
Teletype özelliği, projedeki diğer geliştiricilerle takım oluşturmanızı ve ayrı ayrı imleç ve sıfır gecikmeyle aynı anda kod yazıp düzenlemenizi sağlıyor. Şirket, verilerinizin şifrelenmiş peer-to-peer bağlantılarla aktarıldığını belirttiği için kodlarınızın güvenliği konusunda endişelenmeniz gerekmeyecek.
Henüz beta aşamasında olduğu için diğer kişilerle kod üzerinde yapılan değişiklik ve eklemeleri tartışabileceğiniz sohbet penceresi gibi beraber çalışmayı kolaylaştıracak ek özellikler yok. Ancak bu işlevlerin ileriki zamanlarda programa dahil edilmesi bekleniyor. Atom'un kurulum dosyasını ve Teletype paketini buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim