Giriş
DH ile Giriş
Üye değil misiniz? Yeni Hesap Oluştur Sosyal Ağ ile Bağlan
Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
Header'ı Tuttur
Header'da Teknoloji Gündemi
Anasayfa
Döşeme Stili Ana Akış
Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
İçerikleri Yeni Sekmede Aç
Detay Sayfaları
Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
Renk Seçenekleri
Gece Modu (Koyu Tema)
Sadece Videolar için Gece Modu

Kablonet’te AKN kalktı AST geldi!

Kablonet yeni internet tarifelerini açıkladı. Kablonet'in yeni müşterilere yönelik hazırladığı paketlerde AKN'ye benzer şekilde hızı düşen 'Akıllı Sınırsız Tarifeler' göze çarpıyor.
2 ay
45,6b
1
225
Diğer
Yazar

Kablonet’te AKN kalktı AST geldi!
Tam Boyutta Gör

BTK’nın kararı gereği yeni yılda internet servis sağlayıcı firmalar AKK, AKN gibi hız düşümü olmayan internet hizmeti sunmaya başladı. Türk Telekom, Superonline ve pek çok firma AKN’li tarifleri limitsiz tarifelere dönüştürdü. Kablonet ise farklı bir isim koyarak AKN uygulamaya devam edecek.

AKN kalktı AST geldi

Kablonet, yeni müşterilere yönelik yeni tarifelerini açıkladı. 'Akıllı Sınırsız Tarife' adı verilen tarifede saat 19.00 ile 24.00 arasındaki 5 saatlik süre boyunca kullanıcıların internet hızı düşürülüyor. Kullanılan GB miktarına bakılmaksızın tüm AST kullanıcıları bu hız düşüşünden etkileniyor.

Ülkemizde internetin en yoğun kullandığı saatler akşam saatleri. Kablonet, yoğunluktan etkilenmemek adına böyle bir tarife sunuyor. Ancak bu sistemin AKK/AKN’den pek farkı yok. Zira 16 Mbps diye satın aldığınız internetin hızı, günün en önemli saatlerinde 5 Mbps’e düşüyor. 100 Mbps hızındaki pakette tam 4’te 1’i oranında hız düşüşü gerçekleşiyor. Bu sistemde AKN’den farklı olarak kullanım miktarına göre değil saate göre hız düşüşü gerçekleşiyor.

Hız ne kadar düşüyor?

Saat 00.00 - 19.00 arasındaki yüksek hız, saat 19.00 – 24.00 arasında aşağıdaki şekilde düşürülüyor:

16 Mbps'e Kadar > 5 Mbps'e Kadar        
25 Mbps'e Kadar > 10 Mbps'e Kadar
50 Mbps'e Kadar > 20 Mbps'e Kadar
100 Mbps'e Kadar > 25 Mbps'e Kadar

Kablonet internet fiyatları ne kadar?        

Kablonet’te kotalı, sınırsız ve akıllı sınırsız olarak üç farklı çeşit tarifeler bulunuyor. Akıllı Sınırsız Tarife kapsamında sunulan kampanyasız 16 Mbps hızındaki internetin fiyatı 69,99 TL. Aynı hızda ancak gerçek sınırsız tarifenin kampanasız tutarı ise 99 TL.

Çeşitli kampanyalar ile daha düşük fiyata internet alabilmek mümkün. Örneğin ‘Sadece İnternet Kampanyası’ isimli kampanya dahilinde 16 Mbps hızında akıllı sınırsız internet fiyatı 70,99 TL, 25 Mbps hızında Akıllı sınırsız fiyatı 80,99 TL, 50 Mbps hızında akıllı sınırsız fiyatı 90,99 TL ve 100 Mbps akıllı sınırsız fiyatı ise 100,99 TL olarak belirlenmiş. Kampanya dahilinde tamamen sınırsız internet almak istediğinizde 50 Mbps hızında internet için 250,99 TL, 100 Mbps hızında internet için 400,99 TL ödeme yapmak gerekiyor. İnsanların eve gelip interneti kullanmaya başlayacağı saatlerde hızın düşürüleceğini göz önüne aldığımızda kampanyalı fiyatların da pahalı olduğunu söyleyebiliriz.


https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler Yorum Yaz
En Beğenilen Yorumlar Yorum Yaz
Guest-72BF5FF36 2 ay en beğenilen
BTK dan firmalara çok sert müdahale
Resmin büyük halini görebilmek için tıklayın
kucukyenici 2 ay
Firmalara sesleniyorum. Bir işiniz de hilesiz, hurdasız olsun.
Xeqona 2 ay
BTK ne işe yarıyor ?
6 Avatar Avatar Avatar
umutt86 2 ay
Süperonline kullanıcısıyım 50 Mbps 150 Gb kullanıyordum. 1 ay sonra taahhüdüm bitecek. Geçenlerde aradılar 15 Mbps 89 TL teklif ettiler. Bir kamu kurumunda bilgi işlem sorumlusu olarak bu teklif beni çok heyecanlandırdı ve düşünmek için bir hafta süre istedim. Bir hafta sonra insanlarla dalga geçmemeleri gerektiğini söyledim ve kapattım. Şimdi bu kampanya dünya gerçeklerine göre rezil bir kampanya olabilir, ama ülke gerçeklerine göre bence şuana kadar (2019 için) karşılaştığım en iyi kampanya "100'ünüzü Güldüren Kampanyası" , reel olmak lazım. Bir ay sonra ben kesin geçeceğim, herkes durumuna gücüne göre hizmet seçebilir ama değerlendirirken ülke gerçeklerini göz önüne alıp değerlendirin bence.
DH Misafiri 2 ay
İnternet servis sağlayıcılarının sırtını sıvazlayıp, pohpohlayıp halkı koyun yerine koymaya..
Hakimutata Insane 2 ay
internet türkiyede adam olmaz daha torunlarımızın torunlarının torunlarının torunları belki onların zamanında adam olabilir eğer kıyamet kopmaz ise.
suhaksk 2 ay
Bu uygulamadan ve denetim mekanizması BTK kukla gibi bir kurum olduğunu ipleri oynatan servis sağlayıcıların meydanı boş bulduğu istedikleri gibi at koşturduğu görülüyor. BTK AKN kaldırın uygulaması görüldüğü gibi düşük hızlar vererek zam yapan İSS yaradı.. Yazık
streamin 2 ay suhaksk
sole birsey var yalnız zaten tefe tufe oraninda her yıl sozlesmeniz yoksa %25-30 zam yiyecegiz zaten ondan kacis yok ..50 tl olan tarife bir dahaki yıl 65 sonra 80 sonra 100 olmasi malesef güzel ülkemizde normal ..
Ha bu tefe tufe disinda maliyetleri nasıl artıyor hicbir yatırım yada yeni calisan almadan bu firmaların hani o kısım muamma
ben herseye ragmen bu aks olayını tum isp'lerin ornek almasını ancak fiyatlandır & hız ilisiginde dengeli hareket etmelerini istiyorum ..yoksa hertürlü kota ve duran kotalılardan iyidir bunlar.
Shadow Fox 2 ay
az daha vodafone a geçecektim ki iyi kurtarmışım. Uydunet le devam, taahhut bitince 100 mb8t e gecerim 76 tl lik olan..
sombre06 2 ay
Artık miğde bulandırıyorsunuz, iğrençsiniz!
vodafonefibermaxcelil 2 ay yeni yorumcu
Merhaba,
Vodafone Saha Satış Uzmanı Celil ben.
Yeni yılla birlikte AKK olayı kalktığı için tüm operatörlerde olduğu gibi bizde de bir fiyat artışı mevcut.
Ancak değerlendirmek isteyenler için şu anda satışta olan hız seçenekleri ;
16 Mbps için:
İlk 6 ay : 59,90 TL + 7 TL(Modem Ücreti)
Kalan 18 Ay: 74,90 TL + 7 TL(Modem Ücreti)
24 Mbps için:
İlk 12 ay: 69,90 TL + 7 TL(Modem Ücreti)
Kalan 12 ay: 84,90 TL + 7 TL(Modem Ücreti)
35 Mbps için:
İlk 12 ay : 109,90 TL + 7 TL(Modem Ücreti)
Kalan 12 ay: 124,90 TL + 7 TL(Modem Ücreti)
şeklindedir. Değerlendirmek isteyenler mesaj yolu ile irtibata geçebilir.
İyi akşamlar :)
Hamikisi 2 ay vodafonefibermaxcelil
vodafonefibermaxcelil
Merhaba,
Vodafone Saha Satış Uzmanı Celil ben.
Yeni yılla birlikte AKK olayı kalktığı için tüm operatörlerde olduğu gibi bizde de bir fiyat artışı mevcut.
Ancak değerlendirmek isteyenler için şu anda satışta olan hız seçenekleri ;
16 Mbps için:
İlk 6 ay : 59,90 TL + 7 TL(Modem Ücreti)
Kalan 18 Ay: 74,90 TL + 7 TL(Modem Ücreti)
24 Mbps için:
İlk 12 ay: 69,90 TL + 7 TL(Modem Ücreti)
Kalan 12 ay: 84,90 TL + 7 TL(Modem Ücreti)
35 Mbps için:
İlk 12 ay : 109,90 TL + 7 TL(Modem Ücreti)
Kalan 12 ay: 124,90 TL + 7 TL(Modem Ücreti)
şeklindedir. Değerlendirmek isteyenler mesaj yolu ile irtibata geçebilir.
İyi akşamlar :)

35 mbps e 56 tl ödüyorum yalın internet. Sizin yaptığınız hem taahhütlü hemde 2 katı ücretli. Tabi yalın mı değil mi bilmiyorum bir de onun parasını koyun. 3 büyük şirket fırsat bu fırsat deyip %50 zam yapıştırdı fiyatlara.
freshmind 2 ay
Kim ya bu 70 gb yetenler 100 gb yetenler ? Şaka mı bu ?
Bu gün bir oyun olmuş 100 gb, 4k TV gerçekliği var ve bunun için gerekli içeriklerin boyutları belli, Netflix gerçekliği var, stream servisleri, müzik servisleri, dizi film oyun ... İnternetin artık neredeyse su ile ihtiyaç bazında kapıştığı bir dünya düzeni oluşmuş.
Ayın 4'ü 190 gb gitmiş bile. Bu ay 1 tb'ı geçer herhalde.
streamin 2 ay
aks'lerden 16 ve 25 mbit olanlarin dusen hızları kesinlikle felaket ..47 tl 24 /8 mbit olarak veriyordum simdi 55 tl 25 / 10 olarak vericem ..
gene 100 25 , 50 mbit 20 ye dusuyor ..bu hızları neye gore dengelemisler ki anlamadım.Bir de kablotv temel paketli + kabloses 'li versiyonlar da cıkmalı ..40 tl altı tarife yok neredeyse.
KortX 2 ay
Bugün de aradılar, taahütün bitmesine 7 ay var daha kalktılar size yeni paket verelim 10 TL fazla bütün kanallar açılacak dediler. Kabul etmedim. Adam düzme ülkesi olduk çıktık arkadaş. Bu ne ya? Biz taahütü bozsak para alırlar utanmıyorlar.
vodafonefibermaxcelil 2 ay yeni yorumcu KortX
Merhaba Hocam,
Vodafone Saha Satış Temsilcisi Celil ben.
Biliyorsunuz AKN Kalktı ve her operatörde olduğu gibi bizde de fiyatlarda artış oldu. Ancak pazar payına göre hemen hemen en iyi fiyatlar bizde mevcut.
24 Mbps ki bunu ortalama 18-23 Mbps arasında görürsünüz, + Kablo TV(Hoşgeldin Paketi) : 87.00 TL olarak sizlere bu fırsatı sunabiliriz. Taahhüt cayma bedelini 500 TL'ye kadar biz karşılıyoruz.
Yorum Yaz Forumda Yanıtla
B I U " İçerik Göm DH Video Twitter YouTube Instagram Vine Künye BSC Oyun IMDb - url img @
Nasıl eklemek istersiniz?
Tüm güncellemelerden eposta yoluyla haberdar olun.
ŞU ANDA GÖRÜNTÜLEYEN
1 Misafir

İLGİ DÜZEYİ
45563 TIK

HABERİN ETİKETLERİ
internet, Popüler ve
Sorgu:
Önceki ve Sonraki İçerikler
Daha Yeniler 2 ay Amazon, 2018'in en çok satan oyunlarını açıkladı 2 ay Xiaomi araç içi hava temizleyici duyuruldu 2 ay Chrome OS, kilitli cihazlardaki USB bağlantı noktalarını engelleyecek 2 ay Xiaomi Mi Mix 3 elimizde: Kızaklı amiral gemisi 2 ay Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan dev adım: 10 yeni Ar-Ge projesi başlatıldı 2 ay AMD Ryzen 3000 serisi listelenmeye başladı 2 ay Geçen yıl 1000 civarında ICO projesi çöpe gitti 2 ay Podcast dinleme davranışları da takip edilecek 2 ay Google Haritalar'a mesajlaşma özelliği geldi 2 ay Xiaomi yarın yeni bir şey duyuracağını açıkladı 2 ay Telefon üreticileri güncelleme desteğine göre AOSMark ile sıralanacak: İlk 5’te General Mobile da var 2 ay Genel maksat bombalarını akıllı bombaya çeviren HGK sınır ötesi operasyona hazır 2 ay Sürücüsüz araçlarla ilgili en çok patent alan şirket Samsung 2 ay Realme 4 milyon akıllı telefon satışına ulaştı 2 ay İngiltere, tehlikeli alanlarda çalışabilecek mikro robotlara yatırım yapıyor 2 ay Louis Vuitton Tambour Horizon lüks akıllı saatine taze kan 2 ay Facebook Messenger uygulamasına karanlık mod özelliği geliyor 2 ay HÜRKUŞ'ta eğitim alacak pilotlara yerli simülatör: HÜRSİM 2 ay Volkswagen'in fütüristik dizel-hibrit modeli açık artırma ile satılacak 2 ay Plastik israfımız o kadar çok ki gözümüzde canlandırmamız neredeyse imkânsız 2 ay GÖRÜNTÜLENEN Kablonet’te AKN kalktı AST geldi! Sonraki İBB'den yeni karar: Kamyonet ve minibüsler artık ikinci köprüyü kullanabilecek 2 ay Queen grubunun gitaristi Brian May'den New Horizons şarkısı 2 ay 250 cc ve altındaki motosikletlerin ÖTV'si sıfırlandı 2 ay PlayStation 4 90 milyon, Nintendo Switch 25 milyon satış rakamını geçti 2 ay Geçen yılın amiral gemi telefonlarında SAR değerleri listelendi 2 ay Nvidia’ya kripto madencilik davası 2 ay Stranger Things'in 3. sezon yayın tarihi açıklandı 2 ay Google da katlanabilir telefon furyasına girmeye hazırlanıyor olabilir 2 ay Android Pie güncellemesi Galaxy S9'a yaramadı 2 ay Samsung Galaxy M10 son sertifikalarını da aldı 2 ay Android telefondan iPhone XR'a geçiş yapan kullanıcı sayısı yüksek 2 ay LG, 2019'da Android Pie güncellemeleri için izleyeceği yol haritasını duyurdu 2 ay İran, Telegram'ın ulusal güvenliği tehdit ettiğini düşünüyor 2 ay 2018 yılının en değerli şirketi Microsoft oldu 2 ay Sony Xperia XZ4'ün Antutu puanı ortaya çıktı 2 ay Hyundai, araba anahtarlarını parmak izi okuyucularla değiştirmeye başladı 2 ay Evrenimizle ilgili yeni model karanlık enerjiyi açıklayabilir 2 ay Xiaomi lazer projeksiyon cihazının daha düşük donanımlı Lite versiyonunu hazırlıyor 2 ay Apple ve Samsung, üçüncü çeyrekte premium telefon satışlarını arttırdı 2 ay Tek bir kişinin geliştirdiği oyun: Bright Memory Daha Eskiler
Alternatif Görünümler Geri Bildirim