![OCZ, SSD sürücüler için geliştirdiği NAND Flash bellek kontrolcüsünü duyurdu; Everest](https://www.donanimhaber.com/cache-v2/?t=00010101000000&width=-1&text=0&path=https://www.donanimhaber.com/images/images/haber/27950/oczindilinxeverestssdpcb01-dh-fx57.jpg)
Sahip olduğu kaynakların önemli bir kısmını yeni nesil SSD sürücüleri için kullanan OCZ, bu alandaki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bilindiği üzere SSD sürücüler iki temel bileşenden oluşuyor; NAND Flash çipler ve bu çiplerin yönetimini üstlenen kontrol birimi. Mart ayına kadar her iki tarafta da dışa bağımlı olan OCZ, NAND Flash bellek kontrolcüleri geliştiren Indilinx firmasını 32 milyon dolar karşılığında satın alarak kendi kontrolcülerini geliştireceğini açıklamıştı. Aylar sonra firma cephesinden beklenen açıklama geldi ve OCZ, Everest olarak isimlendirdiği tamamiyle kendisine ait ilk kontrolcüsünü duyurdu.
Indilinx takımı tarafından geliştirilen kontrolcü, SATA-III desteği sunuyor ve 1TB'a kadar yüksek performanslı SSD sürücü geliştirilmesine olanak tanıyor. İki adet ARM çekirdeğine sahip olan kontrolcü, 1x üretim teknolojisiyle hazırlanan SLC ve MLC tipi NAND Flash bellek yongalarına destek sunuyor. 512MB'a kadar DDR3-400MHz tampon bellek kullanımına olanak tanıyan kontrolcü aynı zamanda 8 kanala kadar ONFI 2.0/Toggle 1.0 destekli. Everest'in diğer özellikleri arasında TRIM ve NCQ desteği ile gereksiz veri toplama, güç hata koruması ve açılış süresi azaltma optimizasyonu gibi detaylar bulunuyor.
OCZ'den yapılan açıklamaya göre, Everest'i kullanan SSD sürücülerinde okuma ve yazma hızları 500MB/saniye seviyesine ulaşabilecek. Onaylama süreci için OEM üreticilerine sağlanmaya başlayan Indilinx Everest kontrolcüsünün ilk defa OCZ markalı SSD'lerde pazara sunulması beklenirken, SandForce'un benzer çözümlerine karşı maliyet avantajına sahip olabilirse, diğer firmalar tarafından da kullanılması beklenebilir.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
2053 yılından yazıyorum hala aynı reklam var gidecek diye beklemeyin.
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
Efsane Türkiye’ye gelse alırım..
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]
Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.
Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Über
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Muskun alev tabancası vs bu
İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.
Yakında su atan F18 falanda yaparlar :)
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.
fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.
Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.