Anlık Bildirim

SABİM'in 'Korona Danışma Hattı' Alo 184 üzerinden hizmet vermeye başladı

SABİM Korona Danışma Hattı "Alo 184" üzerinden hizmet vermeye başladı. Uzman hekimlerin de görev alacağı danışma hizmetiyle tanı ve teşhise yardımcı bazı ön hizmetler geniş kitlelelere verilecek.
Oy Ver
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün düzenlediği basın toplantısı sırasında Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi'ne (SABİM) en kısa zaman içinde koronavirüs danışma hattı ekleneceğini açıklamıştı.
Söz konusu çalışmalar saatler içinde tamamlandı ve bakanlık yetkilileri koronavirüs hakkında "Alo 184" hattı üzerinden danışmanlık hizmeti verecek merkezin faaliyete geçtiğini duyurdu.
Sağlık sisteminde yaşanan sorunların yerinde ve eş zamanlı tespiti, sorunun çözümünde etkin olacak mekanizmaların hızla harekete geçirilmesi amacıyla kurulmuş olan SABİM artık vatandaşlara telefon üzerinden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuyor.
Türkiye'de de vakaların görülmeye başlamasının ardından vatandaşların bir kısmının bazı şikayetlerine bağlı tedirginlikler yaşamaya başladığı, danışma hattının bu tedirginlik ve şikayetlere yönelik hizmet sunacağı, vatandaşların kafalarındaki soru işaretlerinin giderilmesine yardımcı olacağı belirtildi.
Uzman hekimlerin de görev alacağı rehberlik hizmetiyle tanı ve teşhise yardımcı bazı ön hizmetlerin geniş kitlelelere verilmesi hedefleniyor. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim