Anlık Bildirim

Toshiba’dan WD’ye dava!

Tüketici elektroniği devinin adı bu kez Western Digital’e açtığı dava ile anıldı. Peki firma neden dava açma gereği duydu? Daha önce dillendirilen duruma ilişkin davaya dair detaylar haberimizde:
Japon elektrik-elektronik firması Toshiba bugün haksız rekabeti önleme amaçlı ABD temelli Western Digital’e dava açtı. Duruma Toshiba Memory Corporation’un satışı ile firmanın gizli bilgilere erişip anlaşmaya haksız müdahale etmesi sebep olmuş.

Olayın geçmişteki seyrine ufak bir göz atacak olursak, Toshiba duruma ilişkin 2 Haziran tarihinde yayınladığı açıklamasında da ABD’li firmanın sürekli olarak satış işlemini engellediğini belirtmişti.Gelen bilgilere göre Western Digital, Sandisk’e TMC’nin satışı ile ilgili bilgilere erişim izni olan Toshiba çalışanlarını işe almış. Böylelikle satışa ilişkin yetkisinden fazla bilgiye sahip olan ve aynı zamanda satışa karışan firmaya Toshiba’nın dava açması da gecikmemiş.
Peki Western Digital neden böyle bir harekette bulunmuş olabilir? Bu sorunun cevabı olarak bir zamanlar Toshiba ile birlikte çalışan SanDisk'i WD'nin kendi bünyesine katması olarak gösterebiliriz. Bu sebeple WD, bir firması olan SanDisk'in satın alma işlemine karışmak istemiş olabilir.

120 milyon Yen'lik tazminat

Bununla birlikte davada durumun önlenmesine yönelik olarak tedbir kararının alınmasının yanısıra ilgili kuruluştan 120 milyon Yen’lik tazminat bedeli istenmesi gelen diğer bilgiler arasında. Şikayet şu an için firmanın iddialarda yer alan bir durumun olmadığını iddia etmesiyle sürüyor.
Toshiba’dan WD’ye dava! Tam Boyutta Gör

Haliyle TMC’nin şu an için en iyi yapacağı şey olarak bahse konu olan belgelere ABD’li sabit disk üreticisin erişimini bir şekilde engellemek olarak görünüyor. Konuya ilişkin şimdiden sonucun ne olacağını şimdiden kestirmek zor. Gelişmeleri birlikte takip ediyor olacağız. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim