Anlık Bildirim

Android'te cihazlar arası veri aktarımı hızlanacak ve kolaylaşacak

Google, Android cihazları arasındaki veri aktarımını hızlandıracak ve kolaylaştıracak yeni araç üzerinde çalışıyor. Yeni araç ne gibi kolaylıklar getiriyor?    
Android'te cihazlar arası veri aktarımı hızlanıp kolaylaşıyor Tam Boyutta Gör
Android'in veri taşıma aracı yıllar içinde gelişme gösterse de, Apple'ın çözümüne göre hala eksik ve geliştirilmesi gereken yönleri bulunuyor. Üçüncü taraf uygulamalar olsa da, farklı marka telefonlar arası geçişte verilerin veya ayarların  eksik olarak aktarılması gibi durumlar oluşabiliyor. Android Authority'nin haberine göre Google yakında bu süreci çok daha iyi ve hızlı hale getirecek. 

Kablolu ve kablosuz bağlantı birleştiriliyor

Yeni bir telefonun kurulumu yaparken verilerinizi eski Android cihazınızdan yeni Android cihazınıza taşımak için üç seçeneğiniz bulunuyor. Kabloyla, Wi-Fi ile veya Google One yedeklemesini geri yükleyerek veri taşıma gerçekleştirilebiliyor. Görünüşe göre Google, daha hızlı bir veri aktarımı, geri yükleme deneyimi sunmak için bu seçeneklerden ikisini birleştiriyor.

“MultiTransportD2dTransport” olarak adlandırılan sistem, hem Wi-Fi hem de kabloyu aynı anda kullanarak veri aktarımını hızlandırmayı amaçlıyor.

Android'te cihazlar arası veri aktarımı hızlanıp kolaylaşıyor Tam Boyutta Gör
Google ayrıca, kullanıcıların mevcut Android cihazlarından herhangi bir noktada eski veya yeni Android cihaza veri aktarmalarına olanak tanıyan başka bir yeni özellik üzerinde çalışıyor. Google buna "Her Zaman Geri Yükle" adını veriyor. 

Fabrika ayarlarına dönmeye gerek kalmayacak

Şu anda Android cihazınızın kurulumunu yaptıysanız, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan ve aktarımı yeniden başlatmadan eski cihazınızdaki verileri geri yükleyemiyorsunuz. Yeni özellik sayesinde, fabrika ayarlarına sıfırlamaya gerek kalmadan eski bir cihazdaki verileri istediğiniz zaman geri yükleyebiliyorsunuz.

Ancak, yeni "Her Zaman Geri Yükle" özelliğinin bazı kısıtlamaları bulunuyor. Verileri yalnızca daha önce veri kopyalamak için kullandığınız cihazdan kopyalayabiliyorsunuz. Başka bir cihazdan veri kopyalamak için tüm cihaz verilerini silmeniz gerekiyor. Kopyaladığınız veriler mevcut cihazınızdaki verilerle birleştiriliyor. Değiştirdiğiniz ayarlar bu değişikliklerin üzerine yazılmıyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim