Anlık Bildirim

Avustralya, teknoloji devlerine soruşturma başlattığını duyurdu

Avustralya, büyük teknoloji şirketlerine karşı kapsamlı bir araştırma yürütüleceğini duyurdu. Başbakan Scoot Morrison, büyük şirketlerin sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini düşünüyor.
Oy Ver

Avustralya, teknoloji devlerine soruşturma başlatıyor Tam Boyutta Gör

Avustralya Başbakanı Scott Morrison çarşamba günü yaptığı açıklamada, büyük teknoloji şirketlerinin davranışları ve yeni yasal düzenlemelere olan ihtiyaç hakkında geniş kapsamlı bir araştırma yürütüleceğini söyledi. 

Yeni kararlar alınabilir

Yeni soruşturmanın, Facebook ve Google ile Avustralya hükümeti arasındaki gerilimi arttıracağı düşünülüyor. Zira Avustralya, haber içeriği sunan bu şirketlere yerel medyaya ödeme yapmaya zorlayan yeni bir yasa teklif ettiğinde; Google, Avustralya arama motorunu kapatmakla tehdit ederken, Facebook bir haftadan fazla bir süre boyunca tüm üçüncü taraf içeriği kesmişti.

Teknoloji devlerinin cevaplaması gereken büyük sorular olduğunu ve bu şirketlerin güvenlik sağlama sorumluluğunu yerine getirmesi gerektiğini düşünen Morrison, komite milletvekillerinden sosyal medya platformları tarafından kullanılan algoritmaları, şirketlerin kimlik ve yaşı nasıl doğruladığınıhangi kısıtlamaların ne ölçüde uygulandığını araştırmalarını isteyecek. Yeni soruşturmadan sorumlu komitenin, araştırma raporlarını 15 Şubat 2022'ye kadar teslim etmesi bekleniyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim