Anlık Bildirim

Dasal, çok maksatlı İHA modeli Albatros'u IDEF 2021'de sergiledi

Dasal Havacılık Teknolojileri, insansız hava aracı Albatros'u, 15. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda görücüye çıkardı. Modüler taktik kargo uçağı birçok alanda hizmet verebilecek.

Dasal, çok maksatlı İHA modeli Albatros'u IDEF 2021'de sergiledi Tam Boyutta Gör

Dasal, farklı İHA çözümlerini sergilemek için 17 Ağustos - 20 Ağustos tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen IDEF 2021'e katılan şirketlerden biri. Savunma sanayii alanında faaliyet gösteren Dasal, modüler faydalı yük tasarımı ve 70 kg taşıma kapasitesi ile Albatros kargo İHA'sını Uluslararası Savunma Fuarı'nda görücüye çıkardı.

Çok amaçlı Albatros Platformu, modüler faydalı yük tasarımı sayesinde farklı operasyonel görevler gerçekleştirebiliyor. Platform, 70 kg faydalı yük kapasitesine kadar 5.56 mm makineli tüfek, minigun veya farklı bomba seçenekleriyle verimli çalışabilme özelliğine sahip.

Albatros, birçok alanda hizmet verebilecek

Modüler taktik kargo uçağı Albatros, 45 dakikalık uçuş süresi ve 100 km/s maksimum yatay hızı ile farklı görev türleri için hazır, çok yönlü bir İHA'dır. Albatros özellikle kargo görevleri için geliştirilmiş olsa da yüksek kaldırma kapasitesi, benzersiz mühimmatı ve faydalı yükleri ile silahlı İHA olarak da kullanılabiliyor.

Dasal, çok maksatlı İHA modeli Albatros'u IDEF 2021'de sergiledi Tam Boyutta Gör

Öte yandan Albatros, Altınay firmasının geliştirdiği MARAGAY ve VAŞAK gibi insansız kara araçlarını da taşıyabiliyor. Albatros'un temel amacı, ordu birliklerine hava desteği sağlamak. Kargoları taşımanın yanı sıra yaralı askerleri savaş alanından tahliye etme yeteneğine de sahip.

Albatros, karakollara, dağ köylerine, adalara ve diğer ulaşılması zor ve uzak yerlere kargo teslim edebilecek. Ayrıca doğal afet durumlarında arama kurtarma, yangınla mücadele ve acil durum ambulanslarında da kullanılması mümkün olacak.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim