Anlık Bildirim

Essential çalışanları yeni bir telefon hazırlıyor

Essential firmasından ayrılarak OSOM girişimini kuran ekip ilk akıllı telefonunu çıkarmak üzere. Prototip aşamasına geçen OSOM girişimi akıllı telefon dünyasının dikkatini çekmeye hazırlanıyor.
Oy Ver

OSOM OV1 Tam Boyutta Gör

Android’in babası olarak tanımlanan Andy Rubin tarafından kurulan Essential akıllı telefon markası büyük vaatlerle piyasaya çıkmasına rağmen büyük hayal kırıklığı oldu. Gerek Andy Rubin’in Google dönemindeki skandallarının ortaya çıkması gerekse yüksek fiyat etiketleri Essential markasının sonu oldu. Carl Pei tarafından kurulan Nothing firması en sonunda Essential’i satın alarak bu macerayı bitirmişti. 

OSOM OV1 geliyor

Essential firması dağılmadan önce ayrılan bir mühendis ekibi OSOM adında bir girişim kurmuştu. Bir yıldır çalışmalarına devam eden firma kullanıcı gizliliğine ve akıcılığa odaklanan yeni bir akıllı telefonu piyasaya sürmeye çok yakın. OSOM OV1 firmanın ilk telefonu olacak. 

Kanadalı girişim Blackberry sonrasında ülkenin ikinci akıllı telefon üreticisi olmayı amaçlıyor. Essential döneminde Project Gem adındaki boylamasına uzayan telefon konsepti üzerinden gitmek istese de üretim zorlukları buna engel olmuş. Sonrasında Essential PH-1 olarak bilinen ilk akıllı telefonun tasarımı üzerinden gitmeye karar vermişler. 

Kullanıcıların gizlilik ayarlarını ayrıntılı bir şekilde belirleyebildiği ara yüz, Android’in entegre araçlarından 100 kat daha güçlü olacak. Ayrıca stok ara yüzün çok akıcı bir şekilde hazırlandığı ifade ediliyor. Android kodlarında derin bir modifikasyon yapılmış ve Google tarafından da onay verilmiş. Proje şu anda prototip hazırlama aşamasına gelmiş. 

OSOM markası MWC 2022 fuarında telefonun teknik detaylarını açıklamayı planlıyor. 20 milyon dolarlık fon toplayan girişim bir aksilik olmazsa yaz aylarında veya hemen sonrasında OSOM OV1 akıllı telefonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim