Anlık Bildirim

İzmir'de bir öğretmen ve öğrencilerinin geliştirdiği mobil bulmaca oyunu çıkışını yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı İzmir - Bornova Güzelcan Kardeşler Ortaokulu'nda bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapan Vedat Ersin Ceviz ve öğrencilerinin mobil oyunu çıkışını yaptı.

Hesapla Nio: Zihinden Matematik Bulmacası yayınlandı Tam Boyutta Gör

Oyun sektörü her ne kadar odak noktası olarak eğlence üzerine kurulu bir sektör de olsa zaman zaman bağımsız veya büyük şirketlerden öğretici ve geliştirici yapımlar da görebiliyoruz. Özellikle mobil oyun sektörünün büyümesi ile birlikte bu tarz yapımların da sayısı arttı. Eğitici ve öğretici yapımların arasına da Türkiye'den bir öğretmen ve öğrencilerinin yeni projesi de geçtiğimiz günlerde katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı İzmir'de bulunan Bornova Güzelcan Kardeşler Ortaokulu'nda bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapan Vedat Ersin Ceviz ve öğrencilerinin geliştirdiği buşmaca oyunu Hesapla Nio: Zihinden Matematik Bulmacası, geçtiğimiz günlerde çıkışını yaptı. 

Oyun geliştirmeye merak duyan ve pandemi döneminde bu merakının üzerine giden bilişim teknolojileri öğretmeni Vedat Ersin Ceviz, evde geçirdiğimiz bu pandemi döneminde öğrencileri ile birlikte başından sonuna kadar oyun geliştirme hayali kurdu. Bu hayalini de geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. Abacus Games Studio ismi ile oyunu geliştiren bu topluluğun amacı ilerleyen süreçte mobil oyun sektörüne taze beyinleri genç yaşta kazandırmak ve bu oyun gibi birçok eğitici oyunlar tasarlamak.

Hesapla Nio: Zihinden Matematik Bulmacası şu anda Google Play üzerinden Android cihazlar için ücretsiz olarak erişilebilir durumda. Oyunun mağaza sayfasını ve ayrıntılarını aşağıda bulabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abacusgames.calculatenio

Hesapla Nio: Zihinden Matematik Bulmacası Hakkında

Temel matematik işlemlerini zihinden yapmakta yeterince hızlı mısın? Temel işlemleri zihinden yapmayı geliştirmenin, daha kolay ve eğlenceli bir yolunu arıyorsan Calculate Nio’yu hemen incele! 

Matematikle aran iyi değilse, arayı düzeltmek için işte fırsat. Matematik, eminiz ki hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. 

Matematiğine güveniyor musun? Temel işlemleri zihinden hesaplarken ne kadar hızlısın? İddialıysan, bulmacaları çöz, liderler tablosundaki yerini al. 

Kahramanımız Nio ile yolculuğa hazır ol. Sana verilen sayılarla Toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerini zihinden yaparak bulmacaları çöz ve hedef sayıya ulaş. Seviyeler ilerledikçe bulmacalar zorlaşacak. Verilen sürelerde çözüme ulaş.

  • İlerlemeni kolaylaştıracak jokerler olacak. Bu jokerler bulmacaları daha hızlı çözmeni sağlayacak.
  • Matematik bulmacasını çözerken yanlış bir hamle mi yaptın? Endişelenme geri alma jokerin var!
  • Matematik bulmacasını çözerken süren mi bitiyor? Hiç sorun değil, zamanı durdur jokerin var!
  • Matematik bulmacasını çözerken çözüme dair hiçbir fikrin yok mu? Panik yapma, ileri alma jokerin var!

Başarı ortalamanı, toplam oyun sayını ve en iyi skorlarını profilinde görüntüleyebilirsin. Bu ilerlemeni izlemeni kolaylaştırır. Giriş seçeneklerini kullanarak ilerlemeni kaydedebilirsin. Hesabına başka cihazlardan da giriş yapıp aynı ilerlemeyle devam edebilirsin. Başarılı bir grafik çizersen, en iyiler tablosunda sen de yerini alabilirsin. 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim