Anlık Bildirim

Infinity Blade 2 için ClashMob eklentisi yayınlandı

Oy Ver
Apple tanıtımlarının vazgeçilmez referans oyunlarından olan Infinity Blade serisinin ikincisi bugün ClashMob adlı merakla beklenen güncellemesine kavuştu.

Güncelleme; Epic Games yöneticilerinden olan Donald Mustard tarafından Infinity Blade 2'yi bir "devasa tek kişilik sosyal oyun" haline getirmek olarak tanımlanıyor. 

Güncelleme kurulduktan sonra oyun esnasında ana menüye girerek ClashMob seçeneğine girebiliyorsunuz. Ancak bunun için Facebook hesabı ile oyunu ilişkilendirmeniz şart. Facebook arkadaş listenizden eğer ClashMob seçeneğine giren olursa anında bildirim geliyor. Oyunun sosyal tarafı bu şekilde başlıyor.

Amaç birlikte görev tamamlayabilmek. Görevler 30 saniye gibi kısa bir sürede tamamlanabiliyor. Görevler istendiği zaman seçilmiyor. Zaman ayarlı olduğu için başlangıç zamanını takip etmek gerekiyor.

Örneğin bir yaratıkla dövüşerek 1 milyar hit puanı kazanılması isteniyor. Tek başına mümkün olmayan bu görev Facebook üyelerinin katılımıyla başarılabiliyor. 500 000 kişinin katıldığı bir görevde kişi başı 2000 hit puan çok kısa sürede elde edilebiliyor. Bu şekilde çanta toplama veya küçük yaratıkları kesme gibi farklı görevler olabiliyor. Katılım arttıkça süreli oyunlarda bonus süreler verilebiliyor. Ödüller ise para veya silah gibi farklı şekillerde oluyor. 

Görevler başlamadan önce oyuncular Facebook duvarları üzerinden ilan yaparak veya davetiye yollayarak katılımı artırmaya çalışabiliyor. Bu şekilde Facebook etkileşiminin artacağından şüphe yok ancak pek çok kişinin artan oyun davetlerinden bıktığı ve engellemeye başladığı da bir gerçek.

ClashMob eklentisi oyunun sosyal medyanın pazarlama imkanlarından faydalanmaya başladığını gösteriyor. Infinity Blade II'nin özellikle Words with Friends ve Draw Something gibi popüler sosyal oyunların karşısına rakip olarak çıkacağını tahmin etmek zor değil. Firma bu bakımdan daha farklı eklentiler üzerinde çalıştığını açıkladı. Infinity Blade II ile başlayan bu akımın büyüyerek devam edeceği ve diğer firmaları da içine alacağı aşikar.
Infinity Blade 2 için ClashMob eklentisi yayınlandı


Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim