Anlık Bildirim

İsviçre merkezli banka UBS, müşterilerine kripto para hizmeti sunuyor

Bitcoin ve kripto paralara karşı çıkan büyük bir kesim olmasına rağmen bankalar dahi kripto para hizmeti sunmaya başlıyor. İsviçre merkezli UBS bu bankalardan biri.
Oy Ver

İsviçre merkezli banka UBS, müşterilerine kripto para hizmeti sunuyor Tam Boyutta Gör

Dünyanın sayılı en büyük menkul kıymet yöneticilerinden biri olan, Zürih merkezli İsviçre bankası UBS, yatırımcılarına Bitcoin (BTC) ve kripto para hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

Bloomberg tarafından ismi açıklanmayan kaynaklarca ifade edilen bilgilerde, şirketin müşterilerinden gelen kripto para talebini karşılamak adına çalışmalar yürüttüğünü ve yakın zamanda bu talebe yanıt verileceği belirtildi. Böylelikle UBS’nin varlıklı yatırımcılarının portföylerinin küçük bir kısmıyla kripto paraya yatırımı yapma imkanı sunacağı ve bu yatırımı çeşitlendirmek adına Bitcoin (BTC) dışında diğer kripto paralarında çalışma dahilinde olduğu ifade edildi.

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraların hayatımızdaki konumları gün geçtikçe artıyor. Öyle ki bir zamanlar sıkı bir şekilde karşı çıkan kişiler dışında artık bankalar dahi bu yönde çalışmalar yürütmeye başlamış durumda. Bu kripto paranın genel kabule gitgide yaklaştığının bir göstergesi olarak gösterilebilir. Öyle ki artık bankalar kripto paraları desteklemeseler bile müşterilerini kaybetmemek adına bu hizmetleri vermek durumunda kalıyorlar. 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim