Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  indirim kodu
  Anlık Bildirim

  Ivy Bridge'den sonrası; Intel Haswell mimarisi

  19 Kasım 2011, 13:47 (9 yıl)
  8,4b
  1
  60
  İşlemci
  İnceleme, Test ve Analiz Editörü
  Oy Ver
  Sandy Bridge-E kod adını taşıyan Core i7-3000 serisi işlemcilerini geçtiğimiz günlerde pazara sunan Intel'de, bir sonraki adım olarak 22nm Ivy Bridge işlemcilerine tanık olacağız. Tik-Tak iş geliştirme modelinin bir parçası olarak, radikal mimari güncellemesi yerine daha ileri silikon teknolojisine geçiş anlamına gelen Ivy Bridge işlemcileriyle Intel, 22nm üretim sürecine geçiş yapacak ve  akım kaçağını radikal şekilde azalttığı belirtilen 3D transistör kullanımına başlayarak, daha yüksek enerji verimliliği sunan çok çekirdekli işlemciler sunacak.
  Genel olarak Sandy Bridge mimarisinin kökleri üzerinde şekillenecek Ivy Bridge tasarımında önemli güncellemeler de gelecek. Örneğin ilk defa Ivy Bridge jenerasyonuyla birlikte Intel, DirectX 11 desteği sunan entegre grafik birimine geçiş yapmış olacak. Öte yandan ayarlanabilir TDP tasarımı, arttırılmış performans ve daha gelişmiş platform özellikleri gibi detaylar da  Ivy Bridge ile gelecek yenilikler arasında yer alıyor. Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi Intel, 22nm Ivy Bridge işlemcilerin üretimine kısa bir süre önce başladı. Yani tasarım olarak piyasaya girecek ilk modeller için çalışmalar ağırlıklı olarak tamamlanmış durumda. Mart-Nisan aylarında pazara giriş yapacak Ivy Bridge işlemcilerini takip eden süreçte, Ivy Bridge-E kod adlı yüksek performanslı modelleri ise önümüzdeki yılın sonlarına doğru çıkış yapacak.
  İşlemci geliştirme çalışmalarını birden fazla araştırma-geliştirme ekibi ile sürdüren Intel'de, Ivy Bridge jenerasyonundan sonraki aşama olarak Haswell kod adlı yeni mimari üzerindeki çalışmalar sürüyor. Sandy Bridge tasarımının yerini almak üzere geliştirilen yeni Haswell mimarisi, Intel'in en gelişmiş mikroişlemci mimarisi olarak pazara sunulacak gibi görünüyor. 2013 yılında lanse edilmesi beklenen Haswell mimarisi için Intel'in resmi dökümanları yakın zamanda sızdırıldı ve yeni mimariye ait pek çok detay gün ışığına çıkmış oldu. 
  Intel'in Oregon'daki ar-ge takımı tarafından geliştirilen Haswell mimarisi için çalışan çip örnekleri, Eylül ayındaki Geliştiriciler Forumu'nda Intel yöneticileri tarafından gösterilmişti. Yeni mimariyle ilgili dikkat çeken ilk detay, Intel'in yeniden soket değişikliğine gidecek olması. Hali hazırda, LGA1155, 1156,1366 ve 2011 platformlarına sahip olan Intel, Haswell mimarisine sahip dördüncü nesil Core işlemci ailesinde değişen pin haritastına bağlı olarak LGA1150 platformunu lanse edecek ve bu platform, LGA1155 ile geriye dönük uyumluluk desteği sunmayacak. Yani Sandy Bridge platformu ile Haswell platformu arasında işlemci-çipset paylaşımı olmayacak.
  Intel'in yeni bir soket kullanımına gitmesinin arkasında, mikroişlemci tasarımındaki radikal değişiklikler gösterilebilir zira pin haritalamasındaki değişime neden olarak komponent düzenlemesindeki güncellemeler gösterilmekte. Haswell tabanlı yeni nesil işlemcilerin çok daha yüksek çipset veri yolu bantgenişliğine, yeniden düzenlenen PCIe pinlerine ki buna esnek görüntü arabirimi pinleri de dahil, yeniden düzenlenen güç pinleri ve yeniden düzenlenen çok yönlü pinleri gösterebiliriz. Tüm bunlara ek olarak entegre grafik birimi için ayrı bir güç alanı oluşturulması da yeni soket yapısına geçilmesini zorunlu kılan detaylar arasında yer alıyor.
  İlginizi Çekebilir Avatar Intel, AMD'ye karşı: 11. nesil masaüstü işlemciler geliyor
  Haswell mimarisi ile birlikte çok sayıda yeni özelliğin geleceğine tanık olacağız. Örneğin yeni nesil RapidStart teknolojisiyle sistem açılış süreleri ciddi şekilde azaltılacak. Aynı zamanda IPC olarak bildiğimiz döngü başına komut performansında da Ivy Bridge jenerasyonu ile kıyaslandığında önemli oranda artış yaşanacak. Platformun mobil versiyonu için yeni güç yönetim özellikleri sayesinde daha düşük tüketim ve daha uzun pil ömrü gibi avantajlar sunulacak. Yeni dizüstü bilgisayar formlarının hazırlanmasına olanak tanıyacağı belirtilen platform aynı zamanda geliştirilmiş HD > HD dönüştürme yeteneklerine, NFC yakın alan iletişimi teknolojisine ve 10Gbps hızında bağlantı sağlayan Thunderbolt teknolojisine sahip olacak.
  Haswell mimarisiyle birlikte entegrasyon konusunda da yenilikler göreceğiz. Bu noktada Intel'in iki farklı konfigürasyon ile hareket etmesi bekleniyor ki bunlar dört çekirdekli işlemciler ve bazı çift çekirdekli modeller için iki çipli yapı ve diğer çift çekirdekli modeller için tek çipli tasarım. Haswell mimarisinde, Ultrabook sistemler için hazırlanan işlemciler 15 Watt ısıl tasarım gücüne sahip olacak. Şu anki Ultrabook işlemcilerin 17 Watt ısıl tasarım gücü ile geldiği düşünülürse çok büyük bir kazanım olmadığı düşüncesi doğabilir ancak burada dikkat çekici detay şu, Haswell'deki işlemciler var olan mevcut işlemcilerden farklı olarak  aynı zamanda PCH olarak bilinen platform kontrol yongası ya da daha genel tabiriyle çipseti de içerdiği için tek çipli tasarım sayesinde toplamda daha düşük güç tüketimi sunmayı başarıyor. Tabi artan performans ve geliştirilen entegre grafik te ilgili TDP değerindeki diğer avantajlar.
  Kısacası çift yongalı tasarıma sahip olan Sandy Bridge tasarımından farklı olarak MCM yani çoklu modül tasarımına sahip işlemciler sayesinde Haswell platformunda, hedef segmentlere yönelik olarak tek yongalı çözümler de sunulabilecek. Haswell tabanlı dördüncü nesil Core işlemci ailesinin MCM formundaki çok modüllü tasarımlarında, işlemci ve platform kontrol yongasının aynı paket içerisinde iki bağımsız zar olarak sunulacağını da belirtmek gerekiyor. Intel'in tam entegrasyona ne zaman geçeceği bilinmiyor ancak büyük bir ihtimal ile 14nm fabrikasyon süreciyle birlikte bunun da gerçekleşmesi bekleniyor. 
  Tek yongalı platform daha küçük ayakizine sahip olduğu için şu anki ultrabook'lar ile kıyaslandığında daha uzun pil ömrü sunan, daha hafif ve kompakt cihazların sunulması da beklenebilir. Şu anki Ultrabook işlemcileri gibi (sonu 37M ile biten i3, i5 ve i7 serisi işlemciler), 2013'te çıkacak Haswell tabanlı ultrabook işlemcileri de çift çekirdekli olacak, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için hazırlanan modeller de ise çift çekirdek ve dört çekirdek olmak üzere farklı seçenekler sunulacak. Ivy Bridge-E serisi masaüstü işlemcilerde 8 çekirdekli modeller de gelecek. Sandy Bridge tasarımıyla birlikte şimdiye kadar sunduğu en gelişmiş grafik birimini, işlemciye entegre olarak lanse eden Intel, Ivy Bridge jenerasyonu ile birlikte DirectX 11 desteğine geçiş yapacak ve çeşitli güncellemelere ek olarak grafik ünitesindeki işlem birimlerinin sayısını da %30 oranında arttıracak. Aynı zamanda OpenCL için güncellemeler ve GPGPU uygulamalarına destek te yeni GPU tasarımıyla sunulacak detaylar arasında yer alıyor. 
  Haswell mimarisiyle birlikte Intel, grafik performansı daha da arttıracak. Hali hazırda GT1 ve GT2 yani HD 2000 ve HD 3000 olmak üzere iki farklı GPU varyasyonunu kullanan Intel, Haswell ile birlikte aileye GT3'ü de ekleyecek ve performans çıtasını biraz daha yukarı taşıyacak. Entegre grafik biriminin temel tasarım prensipleri açısından ne seviyede güncelleme yapılacağı ise henüz bilinmiyor. Yani GPU'nun L3 bellek üzerinden mi yoksa işlemci çekirdekleriyle birlikte bellek kontrolcüsü üzerinden mi haberleşeceği dair net bir bilgi bulunmuyor ancak, Ivy Bridge GPU tasarımıyla gelecek OpenCL 1.1, DirectX 11 ve OpenGL 3.1 güncellemelerine ek olarak hem API desteği hem de saf 3D performansı açısından ciddi geliştirmeler olacağı telaffuz ediliyor. Performans seviyesinin ne derece artış göstereceğini şu an için kestirmek zor olsa da Sandy Bridge GPU'su ile kıyaslandığında Ivy Bridge'deki entegre grafik tasarımının her döngüde iki  kat daha fazla MAD yapabileceği ve grafik ünitesindeki uygulama birimlerinin iki kat daha iyi döngü başına komut performansı sergileyeceği ve buna bağlı olarak iki kata yakın işlem gücünün açığa çıkacağı (+ %60'a varan grafik performans artışı) dikkate alınırsa eğer, Haswell ile birlikte, Sandy Bridge'de kullanılan GPU'lar ile kıyaslandığında ciddi bir artış söz konusu olabilir.
  Diğer güncellemelerden de kısaca bahsetmek gerekirse, Haswell mimarisiyle birlikte Intel, bellek tarafında daha çok güç optimizasyonu üzerinde duracak gibi görünüyor. Farklı segmentlere hitap eden Haswell tabanlı işlemcilerde, DDRL3 ve LPDDR3 bellek desteği de sunulacak ve böylece platform bazında 1.25v seviyesinde çalışan belleklerin kullanıldığına da daha sık tanık olacağız. Tabi ultra-düşük güç tüketimli belleklerin daha çok ultrabook'larda kullanılacağını da söyleyebiliriz. Sandy Bridge-E tabanlı yüksek performans modellerinde dört kanal bellek kontrolcüsüne geçiş yapan Intel, genel kullanıma yönelik olarak hem bir sonraki jenerasyon olan Ivy Bridge hem de ondan sonraki jenerasyon olan Haswell'de çift kanal bellek kontrolcüsü kullanacak. Tabi her iki jenerasyonun E yani Extreme serilerinde neler olur bilinmez zira Intel'in dört kanal bellek kontrolcüsünü bu serilerde devam ettirmesi beklenebilir. Komut seti güncellemeleri de Haswell mimarisinin yenilikleri arasında yer alıyor. AVX yani Gelişmiş Vektör Uzantıları, Haswell mimarisinde yeni versiyonu ile yer alırken AES-NI tarzı ileri seviye şifreleme teknolojisi ve geliştirilmiş Hyper-Threading de mimarideki yerini alacak.
  Toparlayacak olursak, Haswell mimarisi olgunlaşan 22nm üretim teknolojisinin üzerine inşa edilecek yepyeni bir mimari olacak. Çok daha hızlı ve daha verimli x86 çekirdeklerine ek olarak teknolojik yenilikler içeren daha hızlı entegre grafik birimi de işlemciye entegre olarak gelecek. Hatta bazı söylentilere göre Apple, Intel'in entegre GPU'larla ilgili yol haritasını görmüş ve etkilenmiş durumda. Açıkçası zaman ne gösterir bilinmez ama entegre grafik birimleriyle grafik pazarının hakimi olan Intel, bu konudaki yatırımlarına hız vermiş gibi görünüyor.
  Haswell mimarisinin fabrikasyon sürecindeki özellikleri ve Ivy Bridge'den miras alacağı detaylar; 22nm üretim teknolojisi, 3D transistör teknolojisi ve 14 safhalı iş hattı tasarımı olacak. Entegre grafik tasarımında DirectX 11.1 ve OpenGL 3.2 desteği de sunulması beklenen yenilikler arasında. Diğer taraftan yeni bellek tasarımı, ileri seviye güç yönetimi, çekirdek başına 1MB Seviye 2 ve farklı modelleri için (buna Xeon varyasyonları da dahil) 32MB'a varan Seviye 3 bellek kapasiteleri, yeni soket yapısı, Thunderbolt ve NFC teknolojileri, daha ileri entegrasyon özellikleri, PCIe 3+ desteği ve gelişmiş Turbo teknolojisi sunulacak detaylar arasında. Son olarak Intel'in yol haritasına da değinelim. 22nm Haswell işlemcilerinde sonra, Haswell mimarisini temel alan ancak 14nm üretim teknolojisiyle çıkacak olan Broadwell, ardından aynı üretim teknolojisinde yeni bir mimari sunacak olan Skylake ve sonrasında ise o mimariyi 10nm silikon sürecine minyatürize edecek olan Skymont tasarımlarının çıkacağı belirtiliyor. 


  Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
  istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
  DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
  Daha Fazla Video
  donanimhabercom Instagram

  Atak Faz-2 helikopterin ilk teslimatı yapıldı

  Durmak yok ,gelişmeye devam .)

  En Beğenilen Yorumlar Tümünü Genişlet Yorum Yaz
  MÜŞAVİR 9 yıl ( Mesaj Silindi ) en beğenilen
  Zaten soket yapısı değişmese şaşardım, vay neymiş pin yapısındaki haritalama cart curt muş. Yalannnn, yeni anakart, yeni sistem toplatmak tek amaç.
  escapethelife (Aykut ) 9 yıl (düzenlendi) ( Mesaj Silindi )
  neden şu forumdaki arkadaşların büyük çoğunluğu yeni bi işlemci veya anakart çıktığında kendilerini mutlaka bundan almalıyız diye şartlıyolar ki. sonuç olarak adamlar çeşitlilik yapıyor tercih yerine göre iş yeri, ev veya başka yerlerde kullanılmak üzere farklı amaçlar için üretiliyorlar. şuan zaten hali hazırda bulunan 1155 pin le bizler gibi kullanıcıların yapamayacağı şey yok.  Forumdaki %70 veya daha üzeri kullanıcının sırf oyun oynamak için bilgisayar topladığını düşünürsek neden sürekli yeni çıkacak şeyleri almak gibi bir zorunluluk duyuyorsunuz anlamış değilim. yani ne gibi bir performans artışı görüyorsunuz ki. ben şuan evdeki diğer makinemde msi 6850 cyclone ve quad core q9400 işlemcimle battlefield 3 ü bile tüm ayarlar high ta takılmadan rahatça 1600x 900 çözünürlükte oynayabiliyorum. ben şimdi bu işlemciyi alsam ne olur. almasam ne olur. sonuç itibariyle aynı oyunu aynı grafikte oynıycam bana şuan için bir getirisi olmayacak.  Şimdi birkaç arkadaş çıkacaktır yok ben 3ds max le uğraşıyorum yok mühendisim mimarım çok yüksek hızlı işlemciye ihtiyaç duyuyorum diye. onlarda kendilerini boş yere kandırmasın yine eski bir işlemci olan q9400 ile yüksek boyutlu .max dosyaları bile açılabiliyor. autocad i saymıyorum bile 3ds max cad den daha fazla donanım sömürüyor. sisteme birde ssd takılsa demeyin o zaman bilgisayarın performansına. Bana daha fazla performans falan demeyin çünkü evde avatar çekmeye çalışacak değilsiniz hoş. ışık hızıylada bilgisayar kullanmadığınızı varsayarsak en son sistem kullanmayan arkadaşlar bile bu işlerle uğraşabiliyor.  Kısacası her yeni çıkan teknolojiye sazan gibi atlamanın bir mantığı yok. Eğer çok yüksek donanım gerektiren işlerle uğraşıyorsanız o zaman başka. Bana kalırsa yine bile en son teknolojiyi almaya gerek yok bi önceki teknolojide çoook rahat bir şekilde işinizi görür. Sırf internette gezmek ve oyun oynamak için bilgisayar kuruyorsanız her yeni çıkacak işlemciyi alıcam diye kendinizi hırpalamayın. ihtiyacınıza göre sistem toplamak daha verimli olacaktır. Saygılar..
  neden şu forumdaki arkadaşların büyük çoğunluğu yeni bi işlemci veya anakart çıktığında kendilerini mutlaka bundan almalıyız diye şartlıyolar ki. sonuç olarak a...
  Devamını Gör
  E_Aydin35 (Emrullah Aydın) 9 yıl ( Mesaj Silindi )
  Ammada geniş kapsamlı bilgi verilmiş Bu yazıyı kim okudu sizce?:)
  Yorumlar (36) Yorum Yaz Forumda Gör
  1
  Ozbi 8 yıl ( Mesaj Silindi )
  Dünya kaynakları gerçekten boşa kullanıllıyor, bu aç gözlülük bizi felakete götürcek.
  Devamlı yenisini alma hastalığından bir an önce vazgeçmeliyiz!!
  Yeni çıkakacak bu teknolojiye bireysel kullanıcılardan kimin ihtiyacı var?
  Q6600 @3.6GHZ + 5850 ile Full ayarlarda her oyunu akıcı olarak oynıyamadığım oyun, açamadığım uygulama yokken. Her yıl mimarimi değişir mi arkadaş!!
  myalperen 9 yıl ( Mesaj Silindi )
  İlla adamlar bize para harcattıracak anakart değişttirecek nedir bu ya artı durun hele daha bi Ivy Bridge çıksında.
  C CCeVViKK (Mehmet Ali Cevik) 9 yıl ( Mesaj Silindi )
  ivy bridge-haswell-broadwell-skylake-skymont  skymont 2020 de çıkar o zamana kadar kim öle kim kala

  amd ile intel arasındaki fark gittikçe açılıyor
  D DH Misafiri 9 yıl ( Mesaj Silindi )
  Biraz yavaş çıksanız artık? Sandy, ivy derken haswell mi çıktı şimdide 2013 bile çok erken. Ne gerek var yılda bi mimari mi çıkar arkadaş nereye gidiyoruz böyle.0

  -----------------------------------------------------------

  amd`nin bulldozer mimarisinden sonra böyle :)  intel bir daha athlon 64 kabusunu yaşamak istemiyor!
  4ewer23 (uğur bozkurt) 9 yıl ( Mesaj Silindi )
  Orijinalden alıntı: escapethelife

  neden şu forumdaki arkadaşların büyük çoğunluğu yeni bi işlemci veya anakart çıktığında kendilerini mutlaka bundan almalıyız diye şartlıyolar ki. sonuç olarak adamlar çeşitlilik yapıyor tercih yerine göre iş yeri, ev veya başka yerlerde kullanılmak üzere farklı amaçlar için üretiliyorlar. şuan zaten hali hazırda bulunan 1155 pin le bizler gibi kullanıcıların yapamayacağı şey yok. Forumdaki %70 veya daha üzeri kullanıcının sırf oyun oynamak için bilgisayar topladığını düşünürsek neden sürekli yeni çıkacak şeyleri almak gibi bir zorunluluk duyuyorsunuz anlamış değilim. yani ne gibi bir performans artışı görüyorsunuz ki. ben şuan evdeki diğer makinemde msi 6850 cyclone ve quad core q9400 işlemcimle battlefield 3 ü bile tüm ayarlar high ta takılmadan rahatça 1600x 900 çözünürlükte oynayabiliyorum. ben şimdi bu işlemciyi alsam ne olur. almasam ne olur. sonuç itibariyle aynı oyunu aynı grafikte oynıycam bana şuan için bir getirisi olmayacak. Şimdi birkaç arkadaş çıkacaktır yok ben 3ds max le uğraşıyorum yok mühendisim mimarım çok yüksek hızlı işlemciye ihtiyaç duyuyorum diye. onlarda kendilerini boş yere kandırmasın yine eski bir işlemci olan q9400 ile yüksek boyutlu .max dosyaları bile açılabiliyor. autocad i saymıyorum bile 3ds max cad den daha fazla donanım sömürüyor. sisteme birde ssd takılsa demeyin o zaman bilgisayarın performansına. Bana daha fazla performans falan demeyin çünkü evde avatar çekmeye çalışacak değilsiniz hoş. ışık hızıylada bilgisayar kullanmadığınızı varsayarsak en son sistem kullanmayan arkadaşlar bile bu işlerle uğraşabiliyor. Kısacası her yeni çıkan teknolojiye sazan gibi atlamanın bir mantığı yok. Eğer çok yüksek donanım gerektiren işlerle uğraşıyorsanız o zaman başka. Bana kalırsa yine bile en son teknolojiyi almaya gerek yok bi önceki teknolojide çoook rahat bir şekilde işinizi görür. Sırf internette gezmek ve oyun oynamak için bilgisayar kuruyorsanız her yeni çıkacak işlemciyi alıcam diye kendinizi hırpalamayın. ihtiyacınıza göre sistem toplamak daha verimli olacaktır. Saygılar..

  biz şartlamıyoruz kendimizi yenisini almakla yeni soket yapısı için çıkan işlemci daha iyi bir performans sunuyor mutlaka.oyun firmalarıda buna paralel olarak daha fazla işlemci gücü ve ekran kartı gerektiren oyunlar piyasaya sürüyor dolayısıyla sistemin max 6 ay sonra eski bir sisteme dönmüş oluyor.
  bilgisayarı oyun için kullanmayanlara zaten p4 3.0 bile rahatlıkla yetecektir ki onların bu tür konuları zaten dert ettiğini düşünmüyorum intelde bu gidişle LGA10,000 i falan bulacaktır sanırım...
  D dreamblue35 (yunus aydemir) 9 yıl ( Mesaj Silindi )
  şimdi intel i72700k dan sonra sandy bridge işlemci çıkarmayacak mı? insan bi suyunu çıkarırdı demi o mimarinin yazık olacak, olacağı o
  İ iskambildestesi (iskambil destesi) 9 yıl ( Mesaj Silindi )
  o zaman sandy ile yola devam ivy ye geçmeye gerek kalmadı 2013 de eğer gerçekten Haswell mimarisine geçmek için yeterli performans videolar gösterilirse işte o zaman buna değer denilir ve Haswell mimarisine geçilir (ve geçerim) benim için artık Ivy Bridge in bi anlamı kalmadı 1 - 1.5 sene daha sandy Bridge e devam
  MyCoDeR (mustafa durmaz) 9 yıl (düzenlendi) ( Mesaj Silindi )
  Ivy almak için bekliyodum acaba ıvy yerine haswell mi bekleyip alsam :D
  DnR (D K) 9 yıl ( Mesaj Silindi )
  Intel'den sağlı sollu öpücükler gelmeye devam ediyor :) Intel mi istiyorsun allah kurtarsın :)
  bocekgrafik (böcek ) 9 yıl ( Mesaj Silindi )
  Bir soket daha piyasaya yeni çıkmışken bir sonrakini duyurmak kullanıcılara ne muamelesi yapmaktır bilmiyorum. Bu sebeple haberi okumadım bile. Bir arkadaşım 'Neden eski kullanıcılar hep eski bilgisayar kullanır?' diye sormuştu. Bunu şimdi daha iyi anlıyorum.
  Yorum Yaz Forumda Yanıtla
  Nasıl eklemek istersiniz?
  ANLIK GÖRÜNTÜLEMELER
  1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü

  GENEL İSTATİSTİKLER
  8436 kez okundu.
  32 kişi, toplam 36 yorum yazdı.

  HABERİN ETİKETLERİ
  ultrabook, mimari ve
  2 etiket daha yenilik cpu
  Sorgu:
  Önceki ve Sonraki İçerikler
  Daha Yeniler 9 yıl Microsoft, Çin'e yeni bir teknoloji merkezi inşa ediyor 9 yıl Intel'in Xeon E5 işlemcileri için ilk performans verileri 9 yıl Google otomatik arkadaş sıralayıcı Katango firmasını satın aldı 9 yıl AMD HD 7900 serisi için çıkış tarihi ve fiyat bilgileri 9 yıl Fujitsu'nun süperbilgisayarlar için hazırladığı yeni işlemcisi detaylandı 9 yıl İnsanlar tabletlerde masaüstü sistemlere oranla yüzde 28 daha uzun video seyrediyor 9 yıl Tagged verilerine göre en çok sosyalleşen ülke Türkiye 9 yıl Microsoft Security Essentials yeni sürümün beta testleri başladı 9 yıl Parmak hareketleri ile fotoğraf çeken konsept Air Clicker 9 yıl Fransa'dan ilginç Lumia 800 kampanyası 9 yıl Avea, iPhone 4'ün 8GB'lık versiyonunu satışa sunuyor 9 yıl NVIDIA CEO'su : 4 çekirdekli Tegra 3 tabletler önümüzdeki aylarda 299$ altına inecek 9 yıl Avea'ya 2011 En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü verildi 9 yıl Android 4.0'da şu an için Flash desteği yok 9 yıl Seagate en yeni ürünlerini Türkiye pazarına sunuyor 9 yıl Samsung Galaxy Nexus ne kadar hızlı? İşte test sonuçları 9 yıl Amazon'un Silk tarayıcısının arkasındaki altyapı dünyanın 42. en güçlü süper bilgisayarı 9 yıl Büyük markaların yüzde 61'i Google+ sayfalarını açtı 9 yıl Yahoo'nun San Fransisco'daki ikonik reklam panosu 12 yıl sonra kaldırıldı 9 yıl Motorola, Android 2.3 işletim sistemli yeni modelini duyurdu: XT615 9 yıl GÖRÜNTÜLENEN Ivy Bridge'den sonrası; Intel Haswell mimarisi Sonraki Araştırmalar üçüncü parti mesajlaşma ve VOIP uygulamalarının operatör gelirlerinden yediğini gösteriyor 9 yıl Windows Phone Marketplace 40 000 uygulamayı geçti 9 yıl Windows 8 güncelleme sonrası 72 saat bitiminde zorunlu olarak cihazı yeniden başlatacak 9 yıl Galaxy çoklu monitör desteği sunan GeForce GTX 580 hazırlıyor 9 yıl Acer ultrabook modeli Aspire S3'ü güçlendirdi 9 yıl AMD tabanlı en küçük bilgisayar detaylandı; CompuLab fit-PC3 9 yıl MacBook Air neredeyse AMD işlemci ile çıkacaktı ama... 9 yıl DH Özel: AMD'nin Bulldozer tabanlı Fusion işlemcileri hakkında her şey! 9 yıl Cep Herkülü: USB bellek boyutunda çift çekirdekli bilgisayar 9 yıl Zotac Zbox Nano mini bilgisayar video inceleme 9 yıl Bazı iPhone 4S sahipleri SIM kartın tanınmadığına dair mesajlar almaya başladıklarını belirtiyor 9 yıl IT profesyonelleri uygulama geliştirmede Android'i daha çok tercih ediyor 9 yıl Nokia Lumia 900 geliştiricilere özel bir videoda ortaya çıktı 9 yıl Yeston özel tasarımlı Radeon HD 6790 modelini satışa sunuyor 9 yıl Kingston, HyperX serisi yüksek hızlı USB belleklerini duyurdu 9 yıl NFC uyumlu SIM kart, 45 mobil operatör tarafından kullanılmaya başlandı 9 yıl Tablet pazarındaki zayıf talep PC üreticilerine geri adım attırdı 9 yıl Ice Cream Sandwich, kullanıcıları Google+ üyeliği ve kredi kartı bilgileri için teşvik ediyor 9 yıl Samsung Galaxy Nexus satışa çıktı; Resmi özellikler, kullanım videoları ve yeni tanıtım filmi 9 yıl HTC'nin yeni tableti Quattro, Tegra 3 işlemci ve Beats Audio ile geliyor Daha Eskiler
  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim