Japon otomotiv devi Nissan, 2030 yılına kadar 23 yeni elektrikli model piyasaya süreceğini açıkladı. Bunlardan 15 tanesi tamamen elektrikli modeller olacak. Ayrıca şirket, bu konudaki vizyonunu göstermek için 4 tane de konsept çalışması sergiledi.
Nissan, önümüzdeki beş yıl içerisinde teknolojik yenilikler yapmak ve ürün gamını elektriklendirmek için 2 trilyon Yen (17.6 milyar dolar) yatırım yapacak. Bu beş yıllık süreçte tamamen elektrikli veya şirketin e-POWER hibrit teknolojisine sahip 20 yeni model piyasaya sürülecek. Japon şirket, 2026 itibariyle Avrupa'daki satışlarının yüzde 75'inin bu modellerden oluşmasını hedefliyor.
Nissan, hedefleri doğrultusunda mevcut lityum iyon batarya teknolojisini geliştirmeye devam edecek. Ayrıca batarya maliyetlerini 2028'e kadar yüzde 65 düşürmek için kobalt içermeyen teknolojiye geçiş yapacak. Bunun yanında 2028'de katı hal bataryaları kullanan bir elektrikli araç piyasaya sürmek de planlar arasında. Nissan, 2028'e kadar katı hal batarya paketlerinin maliyetini kWsa başına 75 dolara düşürmeyi hedefliyor.
Japon üretici, planlarını anlattığı sırada dört yeni elektrikli araç konseptini de sergiledi. Bunların ismi Nissan Chill-Out, Nissan Max-Out, Nissan Surf-Out ve Nissan Hang-Out olarak açıklandı. Bunlardan ilki, şirketin CMF-EV platformu üzerine inşa edilmiş bir kompakt crossover olarak karşımızda. Max-Out ise fütüristik çizgilere sahip üstü açık bir konsept.
Nissan Surf-Out konsepti ise bir elektrikli pickup'ı resmediyor. Kasasının üstü açılıp kapanabilen aracın ön ve arka bölümünde aydınlatma olarak ekranlar kullanılıyor ve bu alanlarda çeşitli mesajlar yer alıyor. Nissan Hang-Out konsepti ise MPV benzeri gövde yapısı, sürgülü kapıları, 180 derece dönebilen koltukları ve arkadaki sinema perdesiyle doğaya kaçışlar için farklı bir deneyim sunuyor.
Nissan bu konseptlerin üretime girip girmeyeceği hakkında bir açıklamada bulunmadı.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
2053 yılından yazıyorum hala aynı reklam var gidecek diye beklemeyin.
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
Efsane Türkiye’ye gelse alırım..
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]
Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.
Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Über
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Muskun alev tabancası vs bu
İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.
Yakında su atan F18 falanda yaparlar :)
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.
fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.
Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.