Anlık Bildirim

SiS: Yonga seti pazarından çıkmıyoruz, güney köprülerine yoğunlaşıyoruz

Oy Ver

SiS: Yonga seti pazarından çıkmıyoruz, güney köprülerine yoğunlaşıyoruz

Geçtiğimiz aylarda kendi işlemci ve platform çözümlerine yoğunlaşabilmek için AMD ve Intel işlemcilerine yönelik yeni yonga setleri hazırlamayacağını açıklayan VIA ile birlikte benzer bir gelişmenin bir diğer alternatif yonga seti üreticisi SiS cephesinde de yaşanabileceği ve firmanın yonga seti operasyonlarını sonlandırarak dijital televizyon ve taşınabilir cihazlara yönelik yongalara odaklanacağı iddia edilmişti.

SiS ise sektördeki iddialara yanıt vererek, yonga seti üretimine yönelik yaklaşımına da açıklık getirdi. Müşteri talepleri doğrultusunda hazırladığı yonga setlerinin satışına devam edeceğini açıklayan firma, hem Intel hem de AMD cephesinde yeni nesil işlemcilerin daha fazla kuzey köprüsü özelliğine sahip olacakları için güney köprüsü geliştirmeye ağırlık vereceklerini dile getirdi.

Ayrıca devam eden ekonomik düşüş ve Intel'in giriş seviyesinde 945GC yonga setinin satışılarını arttırmasına paralel olarak SiS'in de dizüstü bilgisayarlar için yonga seti çalışmalarına yoğunlaşabileceği bildiriliyor. Yapılan açıklamaya göre, SiS aralarında MSI'ın da bulunduğu 20 dizüstü bilgisayar üreticisine yonga seti sağlamaya devam ediyor.

Tüm bu açıklamalara rağmen bazı anakart ve dizüstü bilgisayar üreticileri, SiS'in çok fazla pazar payı kaybettiğini ve yonga seti operasyonlarını sonlandıracağına inanıyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim