Anlık Bildirim

AMD Radeon RX 6600 XT'ye ait tüm özel tasarım kartlar görüntülendi

RX 6600 XT, daha iyi soğutma talep edenler için Mini-ITX form faktöründen devasa üçlü fanlı çözümlere kadar çeşitli soğutma seçenekleri sunan AMD ortakları tarafından satışa sunulacak.

RX 6600 XT resmi olarak 11 Ağustos'ta piyasaya sürülecek olmasına rağmen, yönetim kurulu ortakları tasarımlarının çoğunu lansman öncesinde gösterdiler. Şimdiye kadar yalnızca PowerColor Red Devil ve Asus ROG STRIX gibi premium serileri altında RX 6600 XT'yi piyasaya sürmeye karar verirken, diğer AIB(özel tasarım kart üreticileri)'ler yalnızca orta sınıf tekliflerine odaklandı.

PowerColor RX 6600 XT Red Devil ve Hellhound

PowerColor, Red Devil ve Hellhound modellerini resmi olarak tanıttı. Red Devil, RDNA2 nesli ekran kartlarındaki ilk çift fanlı Red Devil'dir. Kartın tam boyutu PowerColor tarafından henüz açıklanmadı, ancak kesinlikle şimdiye kadarki tüm RX 6600 XT modellerinin en küçük amiral gemisi. Hem soğutma bloğu hem de arka plaka, kartı boydan boya kaplıyor. İki güç konnektörü (8 + 6 pin) gerektiren tek AIB RX 6600 XT modellerinden biridir. Kartın 225W TDP'nin üzerine çıkabileceğini, PCIe yuvası ve 8 pinli güç konektörüne bakarak söyleyebiliriz.

6600XT özel tasarım kartları görüntülendi Tam Boyutta Gör

Hellhound RX 6600XT aynı zamanda serideki çift fanlı ilk karttır. Red Devil ile aynı kart tasarımını kullanmıyor, çünkü kartta yalnızca tek bir 8 pinli güç konektörü bulunuyor. Soğutma bloğu, PCB'den çok daha geniş görünüyor ve üç adede kadar anakart yuvası gerektiriyor.

6600XT özel tasarım kartları görüntülendi Tam Boyutta Gör

Biostar & Yeston RX 6600 XT

Büyük bir alüminyum soğutucu, tüketiciler için premium modeller değil, İnternet kafeler için toplu olarak üretilen modellerde yaygın olarak kullanılır. Burada küçük bir not, en azından şimdi sızıntıdan kimin sorumlu olduğunu yaklaşık 2 hafta önceden biliyoruz. Ne de olsa Biostar'ın kartı.

6600XT özel tasarım kartları görüntülendi Tam Boyutta Gör

Çin'li Yeston firmasın tasarımda çok fazla değişiklik yapmış gibi görünmüyor. Görüntülerin render olmasının yanı sıra kart gereksiz ışıklandırma olmadan da son derece şık görünüyor.

6600XT özel tasarım kartları görüntülendi Tam Boyutta Gör

ASRock RX 6600 XT Phantom Gaming ve Mini-ITX

ASRock, Radeon serisi için en iyi özel tasarım olması gereken Phantom Gaming üçlü fan modelini tanıttı. Taichi modeli için herhangi bir plan yok ancak ASRock, sağda görüldüğü gibi Mini-ITX modeli olan Navi 23 için özel olarak yapılmış yeni bir modeli tanıttı.

6600XT özel tasarım kartları görüntülendi Tam Boyutta Gör

Sapphire RX 6600 XT NITRO+ ve PULSE

Sapphire iki farklı modelle geldi: NITRO+ ve PULSE. İlki, benzersiz bir "dalga modelli fan tasarımı", üçlü BIOS anahtarı ve çok daha fazlası ile açıkça birinci sınıf bir AIB kart olmayı başarıyor. Üretici, iki kartın da özelliklerini açıklamamıştı, bu nedenle saat hızları ve güç tüketimi aralıkları bilinmiyor. Her iki kartın da ortak noktası 2,2 yuvalı kalınlık, çift fanlı soğutma çözümü ve tek bir 8 pinli güç konnektörü olarak karşımıza çıkıyor.

6600XT özel tasarım kartları görüntülendi Tam Boyutta Gör

6600XT özel tasarım kartları görüntülendi Tam Boyutta Gör

XFX RX 6600 XT Speedster MERC308 Black

Bu model Speedster Mercury serisinin bir parçasıdır ve ayrıca "308 Black" takma adını almıştır. Şık bir siyah/gümüş renk düzeninde muhafaza edilen üçlü fanlı bir çözümdür. Kartın tam kapaklı bir arka plakası var ve tek bir 8 pinli güç konektörü ile donatılmış. Özellikleri ile ilgili bir bilgi ne yazık ki bulunmuyor.

6600XT özel tasarım kartları görüntülendi Tam Boyutta Gör

Asus RX 6600 XT ROG Strix Ve Dual 

Tüm ROG modelleri gibi, ROG Strix AMD Radeon RX 6600 XT grafik kartı da performansı kadar iyi görünecek şekilde tasarlanmış. Kabartmalı ROG siber metni, köşeli vurgular, soğutucu muhafazanın üzerine kadar uzanıyor. Kartın sol kenarındaki Aura RGB vurgusu, adreslenebilir RGB LED'lerin alttan parlamasını sağlıyor. Aura Sync desteği sayesinde kullanıcılar, en sevdikleri renkleri ve ışık efektlerini kurulumlarındaki diğer tüm uyumlu cihazlarla kolayca koordine edebilir. Meraklılar için, entegre çift BIOS anahtarını kullanarak iki farklı fan ve güç profiliyle performansı daha da optimize edebilir. Performans modu, daha yüksek hava akışı, en yüksek standart saat hızları ve en iyi hız aşırtma potansiyeli sunar. Sessiz mod, sürekli olarak yüksek performansla daha az agresif bir fan eğrisi sağlar. Her iki profildeki 0 dB modu, oyun oynanmadığında sistem gürültü seviyesini mümkün olduğunca düşük tutmak için fanların tamamen durmasını sağlar.

 

6600XT özel tasarım kartları görüntülendi Tam Boyutta Gör

RX 6600 XT DUAL ise göze çarpmayan bir tasarımda performansı tercih eden kullanıcılar için idealdir. Siyah ve gümüş vurgular, zıt dokular ve geometrik şekillerle dikkat çeken sofistike bir kasa tasarımına sahiptir. Kesintisiz alüminyum arka plaka, altındaki devre kartını güçlendiriyor ve ayrıca sofistike ayrıntılara sahip estetik bir unsur ekliyor. Tüm ASUS grafik kartlarında kullanılan Auto-Extreme montaj teknolojisi, uzun hizmet ömrü ve güvenilir çalışma sağlamak için kapağın ve arka plakanın altındaki her bileşenin tam olarak yerleştirilmesini ve doğru şekilde lehimlenmesini sağlar.

6600XT özel tasarım kartları görüntülendi Tam Boyutta Gör

Gigabyte RX 6600 XT WINDFORCE 3X ve EAGLE

WINDFORCE 3X soğutma sistemi, verimli ısı dağılımı sağlamak için birlikte çalışan üç benzersiz fan, çip ile doğrudan temas halinde olan kompozit bakır ısı boruları, 3D aktif fanlar ile birlikte geliyor. Ortadaki fan, ısı dağılımı için hava akışını optimize etmek için tersine dönerek daha verimli performans sağlar. Bu soğutma teknolojileri, grafik kartı sıcaklıklarını her zaman düşük tutarak daha yüksek ve daha kararlı performans sağlıyor.

6600XT özel tasarım kartları görüntülendi Tam Boyutta Gör

 

Eagle grafik kartlarında ayrıca Windforce 3X soğutma teknolojisi, 3D aktif fanlarda bulunan grafen nano yağlayıcı ile optimum ısı dağılımı ve performans sağlar. Eagle grafik kartlarının tasarımı, mekanik parçalar, şeffaf bir kapak ve parlak bir logo ile bilim kurgudan esinlenmiştir. Ek olarak, arka plaka yalnızca grafik kartının genel yapısını güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda PCB'nin bükülmesini veya hasar görmesini de önler.

6600XT özel tasarım kartları görüntülendi Tam Boyutta Gör

MSI RX 6600 XT GAMING ve MECH

Gaming modeli ikonik Twin Frozr 8 termal tasarımına sahip. MSI'ın gelişmiş çift fan tasarımının bu yinelemesi, TORX FAN 4.0 ile iyileştirildi ve hava akışını Twin Frozr 8 soğutma sistemine odaklamak için bir dış bağlantı ile birbirine bağlanan fan kanadı çiftleri sağladı. Soğutucu, yüksek performansı korurken çekirdek sıcaklıklarını düşüren verimli ısı dağılımı için gelişmiş aero ve termodinamik teknolojilere sahip. Kartın yan tarafına yerleştirilen Göz Kamaştırıcı Mystic Light RGB, kolayca kontrol edilebilir ve yeni piyasaya sürülen MSI Center yazılımı aracılığıyla diğer uyumlu LED aydınlatmalı bileşenlerle senkronize edilebilir.

6600XT özel tasarım kartları görüntülendi Tam Boyutta Gör

MECH serisi, şimdi beğenilen MSI TORX FAN 3.0 ile geliştirilmiş RX 6600 XT MECH 2X grafik kartı ile geri dönüyor. Performans odaklı MECH tasarımı, ister oyun ister iş için olsun, herhangi bir görevi yerine getirmek için gerekli performansı sağlıyor. Güçlü bir soğutma sistemi, fırçalanmış yüzeyli bir arka plaka ve sert endüstriyel tasarım, MECH kartını herhangi bir PC yapısı için uygun hale getiriyor.

6600XT özel tasarım kartları görüntülendi Tam Boyutta Gör

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim