Anlık Bildirim
 
Adobe Shockwave ilk olarak 1995 yılında Macromind tarafından geliştirilmeye başlanmıştı. 2005 yılında Macromedia tarafından satın alınan yazılım son olarak 2005 yılında Adobe’un bünyesine katılmıştı. Adobe yaptığı duyuruda son yıllarda bir hayli pasif kalan yazılımın fişini çektiğine yer verdi.

Piyasada henüz HTML5 ve WebGL gibi alternatifler yokken web tarayıcıları üzerinden interaktif içeriklerin oynatımını sağlayan eklenti son dönemde mobil cihazların yükselişiyle birlikte kenara itilmişti. Pazarın HTML5 gibi çoklu platform desteğinin olmayışı ve yeni standartlara uyumluluk gibi başlıklar yazılımın kullanıcılar tarafından terkedilmesine yol açtı.

MacOS'ta uzun süredir yok 

MacOS kullanıcılarının kullanımından 2017 yılında kaldırılan Shockwave’in Windows sürümünün geçtiğimiz aylarda fişini çekeceği tarihi duyuran Adobe, yol haritasında da yer verdiği üzere yazılımı sonlandırdı. Sitesinden indirme bağlantısını da kaldıran firma diğer taraftan kurumsal müşterileri için 2022’ye kadar destek sunmaya devam edecek. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim