![Asus, Radeon HD 7800 DirectCU II ekran kartlarını duyurdu](https://www.donanimhaber.com/cache-v2/?t=00010101000000&width=-1&text=0&path=https://www.donanimhaber.com/images/images/haber/32055/asushd7870dcii_1_dh_Fx57.jpg)
AMD'nin Radeon HD 7800 serisi ekran kartlarını lanse etmesiyle birlikte donanım üreticileri de özel tasarımlı modellerini duyurmaya başladı. Asus'un tanıtımını yaptığı Radeon HD 7800 serisi DirectCU II modelleri, güçlü soğutucu tasarımı ile dikkat çekmeyi başarıyorlar. Asus'un daha önce başka modellerde de kullandığı çift slot tasarımlı soğutucu, bakır ısı boruları, çok sayıda alüminyum yaprak ve çift fan ile AMD'nin referans kart tasarımına kıyasla daha yüksek soğutma performansı sağlıyor ve bu sayede kullanıcılara daha yüksek hız aşırtma potansiyeli sunuluyor.
Özelleştirilmiş baskılı devre kartı üzerinde şekillenen Radeon HD 7850 DirectCU II ve Radeon HD 7870 DirectCU II'nin TOP versiyonları aynı zamanda fabrika çıkışı %5-10 oranında hız aşırtmalı olarak geliyor. AMD'nin 28nm üretim teknolojisiyle geliştirdiği Pitcairn grafik yongasının güç verdiği DirectX 11.1 destekli ekran kartları, 256-bit bellek veri yolu desteği ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesi ile geliyorlar. Radeon HD 7870 tabanlı model 1280 paralel işlem birimi ve 80 doku ünitesine sahipken, Radeon HD 7850 tabanlı modele ise 1024 paralel işlem birimi ve 64 doku ünitesi eşlik ediyor.
Asus tarafında bu ay içerisinde pazara sunulması beklenen Radeon HD 7800 serisi DirectCU II modellerinin tavsiye edilen son kullanıcı fiyatları ise henüz açıklanmadı.
![Asus, Radeon HD 7800 DirectCU II ekran kartlarını duyurdu](https://www.donanimhaber.com/images/images/haber/32055/asushd7870dcii_2_dh_Fx57.jpg)
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
2053 yılından yazıyorum hala aynı reklam var gidecek diye beklemeyin.
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
Efsane Türkiye’ye gelse alırım..
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]
Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.
Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Über
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Muskun alev tabancası vs bu
İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.
Yakında su atan F18 falanda yaparlar :)
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.
fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.
Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.