Anlık Bildirim

Walmart, yapay zeka destekli kameralar ile kasadaki hırsızlıkları önleyecek

Alışveriş sonrası kasadan geçerken, bazı ürünler bilerek veya bilmeyerek okutulmayı unutuluyor. Walmart, yapay zeka destekli kameralar ile okutulmayan ürünleri takip edecek.
Walmart, hırsızlık önleyici yapay zeka Tam Boyutta Gör
Yapay zekanın alışveriş sektöründe de büyük değişimler getireceği şimdiden belli. Bunun son örneği Walmart tarafından kullanılan yapay zeka destekli izleme teknolojisi. Kameralar yardımıyla kasadaki ürünleri takip eden yöntem sayesinde bilerek veya bilmeyerek okutulmayı unutulan ürünlerin tespiti sağlanabiliyor.

1000’in üzerinde mağazada kullanılıyor

Hem ürünleri kendinizin okuttuğu hem de kasiyerin bulunduğu kasalarda bu tarz ürünü okutmadan geçirme olaylarının oldukça fazla olduğu söyleniyor. Genellikle çoğu dalgın müşteri veya personel sebebiyle olsa da yeni sistem artık okutulmadan geçirilmeye çalışılan ürünleri görüp, çalışanlara bilgi gönderilecek. Halihazırda binin üzerinde mağazada kullanımda olan sistem hakkında firma sözcüsü LeMia Jenkins bazı bilgileri aktardı. İki yıldır kullanılan sistemin mağazalardaki hırsızlık/okutulmayı unutulan ürün oranlarını büyük oranda düşürdüğü belirtiliyor.

“Missed Scan Detection” isimli sistemin Walmart’a bağlı farklı market zincirlerinde de kullanıldığı aktarıldı. Firma yetkilisi, röportajında ilginç bir detay paylaştı. Söylediğine göre mağazalarda en çok okutulmadan geçirilen ürün süt oluyor. Özellikle kasiyersiz kasalarda sütü okutamayan müşterilerin direkt geçtiği gözlemlenmiş. Artık yeni sistem sayesinde tabii ki bunlar da tespit ediliyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim