Anlık Bildirim

Yerli havacılık şirketi, Boeing ve Airbus'a 700 bin parça üretti

2017 yılında YEPSAN, TUSAŞ vasıtasıyla Boeing ve Airbus'a 700 bin parça üretti. YEPSAN, Boeing tarafından küresel tedarikçi olarak üretildi. Firma şuan pek çok uçak parçasının üretimini yapıyor.

 

Yerli havacılık şirketi, Boeing ve Airbus'a 700 bin parça üretti Tam Boyutta Gör

YEPSAN Savunma Sanayi ve Havacılık AŞ, havacılık sektöründe önde gelen firmalardan Boeing ve Airbus’a uçak gövdesi parçaları üretiyor.

YEPSAN’ın havacılık sektörüne ilk adımı 2012 yılında TUSAŞ/TAI ile alt yüklenici sözleşmesi imzalaması ile olmuştu. Sözleşme sonrasında 2013 yılında YEPSAN, Boeing ve Airbus için sac şekillendirme parçaları üretmeye başladı.

Bursa menşeli 31 yaşındaki firma, bugün bir uçak gövdesinde bulunan 1 milyon farklı parçanın 3 binini üretiyor. TUSAŞ vasıtasıyla Boeing ve Airbus’a parça üretimi gerçekleştiren YEPSAN, Boeing tarafından birinci imalatçı (küresel tedarikçi) seçildi. Firma önümüzdeki dönemde doğrudan Boeing’e parça sevkiyatı yapmayı hedefliyor.

YEPSAN, 2017 yılında TUSAŞ vasıtasıyla Boeing ve Airbus’a 700 bin parça imal etti. Firmanın 2018 yılındaki üretimin bu rakamın yaklaşık iki katı olması hedefleniyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim