Uçak Haberleri

Etiket
Son dakika uçak haberleri DH’de. Geçmişten bugüne (), uçak hakkında bilgi ve güncel haberleri buradan takip edin! Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
5 GÜN

GİRİLEN İÇERİKLER
4 VİDEO 211 HABER 12 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
HAFTADA 1 İÇERİK

Uçak Son Dakika Haberleri

Güncel Uçak Haberleri Takip Edin 📰

Son dakika uçak haberleri de dahil olmak üzere uçak ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri, bu sayfadan takip edebilirsiniz. Bu bağlamda konuyla alakalı 4 video, 12 galeri ve 195 adet uçak haber içeriği bulunmuş olup, tüm içerikler 11 sayfalı bu arşivde listelenmektedir.

uçak İle İlgili Son Haberler Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel uçak haberleri içinde dikkat çeken gelişmeler şöyle 🔽

Anlık Uçak Gelişmeleri DH’de 📢

Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesi www.donanimhaber.com'da, yeni uçak haberlerini takip etmek isteyenler için her yıl olduğu gibi 2023’te de sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Dilerseniz son uçak haberlerini okuduktan sonra, Havacılık İnceleme ve Videoları da izleyebilirsiniz.

Uçaklar Hakkında 🛩

Uçak veya tayyare; hava akımının başta kanatlar olmak üzere kanat profilli parçaların alt ve üst yüzeyleri arasında basınç farkı oluşturması sayesinde havada tutunarak yükselebilen, ilerleyebilen motorlu bir hava taşıtıdır. Pistonlu ya da jet motorlu, sabit kanatlı ve havadan ağır pek çok hava taşıtı uçak kategorisine dahildir. Günümüzde en temel uçak tipleri, yolcu uçağı, savaş uçağı, kargo uçağı olarak bilinirken, farklı coğrafi şartlara göre özelleştirmiş uçaklar da mevcuttur.

Uçağın ana parçaları havada tutunabilmeyi sağlayan kanatlar, kanatları dengede tutmaya yarayan kuyruk, uçağın durum ve pozisyonunu değiştiren uçuş kumandaları ve gerekli itmeyi sağlayan motor, pervane gibi elemanlardır. Yolcuları ve yükü barındıran gövde ile uçuş ekibi ve uçuş sistemlerini barındıran kokpit uçağın ana bölümlerindendir.

Uçaklar hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim