Anlık Bildirim

Amerikan toplumundaki her 5 çocuktan 1'i obezite ile karşı karşıya

21. yüzyılda dünyada sıklığı gittikçe artan obezite vakaları, diyabet ve kalp hastalıkları açısından büyük risk barındırıyor. Çocukluk çağında görülen obezite son 20 yılın en yüksek seviyesinde.
3

Amerikan toplumundaki her 5 çocuktan 1'i obezite ile karşı karşıya Tam Boyutta Gör

 

Amerikan Ulusal İstatistik kurumu verilerine göre Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan her 5 çocuktan 1'si obezite ile karşı karşıya. The Centers for Disease Control and Prevention kurumu araştırmacıları 2017 ile 2018 yılları arasında 2.800 çocuk üzerinde boy ve kilo takibi yaptı.

Verilere göre 2 ila 19 yaş arası bireylerin %19.3'ünün obez olduğu tespit edildi. Yeni oranın 2015 ila 2016 yıllarında yapılan araştırmanın verilerine göre %1.3'lük artış gösterdiği belirtiliyor.

Obezite

Amerikan toplumundaki her 5 çocuktan 1'i obezite ile karşı karşıya Tam Boyutta Gör

Özellikle 21. yüzyılda bütün dünyada sıklığı gittikçe artan obezite vakaları, diyabet ve kalp hastalıkları açısından oldukça büyük risk barındırıyor. Çocukluk çağında görülen obezite sıklığı da oldukça büyük bir ivme ile artıyor.

Özellikle Amerikan toplumunda sıklığı gittikçe artan obezitenin major nedenini sağlıksız beslenme ve ''fast-food'' yiyeceklerin tüketimi oluşturuyor. Ayrıca rafinerize şeker tüketimi ve gıdalara eklenen şeker miktarının da obezitenin başlıca nedenleri arasında yer aldığı belirtiliyor.

Amerikan toplumundaki çocukların 2005 ila 2006 yılı arasında %15.4'ünün obez olduğu, bu oranın her yıl artış gösterdiği belirtiliyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim