Son dönemde adeta mantar gibi biten fiziksel paralara veya değerli madenlere endeksli kripto para birimleri Avrpua Birliği’nin dikkatini çekti. Ülkeler sabit kripto paraların denetlenmesi gerektiğini savunuyor.
Tedirginlik var
Özellikle geçen yıl Facebook tarafından sabit para destekli Libra’nın tanıtılması ve büyük bir platform desteğini arkasına alması sonrasında denetleme tartışmaları patlak vermişti. Avrupa Komisyonu belirli bir kontrol sürecinin uygulanması gerektiğini savunurken Facebook da projeyi ertelemek zorunda kalmıştı.
Diğer taraftan USDT olarak bildiğimiz ve dolara endeksli olduğu iddia edilen Tether kuruluşunun kripto para biriminin yüzde 60-70 oranında dolar tutabildiği gündeme gelmiş, hatta 2017 sonundaki Bitcoin yükselişinin Tether ile suni bir şekilde oluşturulduğu iddiası davalara konu olmuştu.
Avrupa ülkeleri bu bakımdan sabit kripto paraların mutlaka denetlenmesi gerektiğini düşünüyor. Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Hollanda yaptıkları açıklamada kıymetli varlıklara dayanan kripto paraların denetleyici onayı olmadan Avrupa sınırları içerisinde ticarette kullanılmamasını istiyor.
Kripto para projelerinin vadettikleri gibi 1:1 oranında sabit paralara dayandığını ispat etmeleri ve sabit para birimlerini de Avrupa ülkelerinin para birimlerinden seçmeleri en önemli şartlar arasında. Ayrıca bu sabit paralar yine onaylanan bir Avrupa Birliği kurumunda depolanacak.
Avrupa’nın bu yaklaşımı kripto para dünyası açısından çok önemli sayılabilir zira sabit bir paraya endeksli para projeleri çok riskli. Yatırımcılar net olarak arka planı göremediği için proje sahiplerine güvenmek zorunda kalıyor. Proje çöktüğünde ise zararıyla başbaşa kalıyor. Şeffaf bir kontrol yönetimi altında stabil kripto paralar daha güvenilir hale gelecektir.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
2053 yılından yazıyorum hala aynı reklam var gidecek diye beklemeyin.
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
Efsane Türkiye’ye gelse alırım..
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]
Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.
Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Über
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Muskun alev tabancası vs bu
İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.
Yakında su atan F18 falanda yaparlar :)
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.
fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.
Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.