Anlık Bildirim

Play Store’da da bulunan bazı kripto para madenciliği uygulamaları kullanıcılarını dolandırdı

Lookout’taki bazı araştırmacılar, 25’i Google Play Store’da bulunan 170’den fazla kripto para madenciliği uygulamasının kullanıcılarını 350.000 dolar değerinde dolandırdığını açıkladı.

Son üç ayda kripto paraların çoğu değerini kaybetse de bazı kötü niyetli insanlar bunu avantaja çevirdiler. Lookout’ta yapılan araştırmaya göre bazıları Google Play Store’da da bulunan 170’den fazla Android uygulaması, kullanıcılarına belli bir ücret karşılığında kripto madenciliği yapabileceğini söyleyerek 93.000’den fazla kullanıcısını dolandırdı.

Bazı kripto para madenciliği uygulamaları dolandırıcı çıktı Tam Boyutta Gör

Araştırmadan sonra Google Play üzerindeki 25 uygulama kaldırıldı. Uygulamalar Play Store dışında resmi olmayan uygulama mağazalarından da indirilebiliyor. Lookout’taki güvenlik araştırmacılarına göre; Play Store’daki uygulamalar kötü amaçlı bir şey yapmıyor olarak gözüktükleri için tespit edilmekten kaçmayı başardı.

Uygulamalar Bitscam ve Cloudscam isimleri altında ikiye ayrıldı. Uygulamalarda abonelik için 13$ ila 260$ talep ediliyordu. Madencilik vaat eden bu uygulamalarda hiçbir madenciliğin gerçekleşmediği görüldü.

Bazı kripto para madenciliği uygulamaları dolandırıcı çıktı Tam Boyutta Gör

Para çekilmeye çalışıldığında hata mesajı ile karşılaşılıyor

Kullanıcılar belli bir bakiyeye ulaşmadan para çekemedikleri için uygulamaların sahte olduğunu anlayamıyorlardı; ancak bu miktara ulaştıklarında bile para çekilemiyor, bir hata mesajı ile karşılaşılıyordu.

Araştırmada dolandırıcıların uygulamayı satarak 300.000 dolar elde ederken ekstra güncelleme ve servislerden 50.000 dolarlık kripto para kazandığı belirtildi. Bu uygulamalar Play Store’dan kaldırılsa da üçüncü taraf uygulama mağazalarında kullanılmaya devam ediyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim