Anlık Bildirim

Ethereum’da yakılan token miktarı üç gündür rekor kırıyor

Ethereum ağının kullanımı ciddi miktarda arttı ve işlem rekoru kırdı. Üç günde 45 bini aşkın ETH yakıldı.                                                                

Ethereum’da yakılan token miktarı üç gündür rekor kırıyor Tam Boyutta Gör

29 Ekim’da 4.400 doların üzerine yükselerek yeni bir ATH (en yüksek fiyat) belirleyen popüler kripto para Ethereum, aynı zamanda ağda gerçekleşen devasa miktarlarda ETH yakımlarıyla da adından söz ettiriyor.

İşlem rekoru kırdı

Watchtheburn adlı web sitesinden elde edilen verilere göre günlük olarak takılan Ethereum miktarı iki gün arka arkaya rekor seviyeye ulaştı. Ağustos ayının başında gerçekleşen EIP-1559 yükseltmesiyle birlikte 27 Ekim Çarşamba günü Ethreum ağında yaklaşık 14.820 ETH, Perşembe günü yaklaşık 16.800 ETH fazla ETH ve 30 Ekim Cuma günü ise 14.683 ETH yakıldı.

Sonuç olarak son 3 gün içerisinde 45 bini aşkın Ethereum’un yakılması sonrasında ETH tüm zamanların en yüksek seviyelerinde işlem görüyor.

Böylelikle Ağustos ayının başındaki EIP-1559 güncellemesinden sonra yakılan toplam Ethereum miktarı da 687.844 ETH’ye ulaştı. Yaklaşık 3 ay içerisinde yakılan 687.844 ETH bugünkü fiyattan 2.969.318.837 dolar değerinde.

EIP-1559 ile birlikte Ethereum ağındaki ücretlendirme mekanizması daha güvenilir bir hal aldı. Ayrıca her yeni blokta işlem ücretlerinin bir kısmının yakılarak ETH ağının daha deflasyonist bir hal alması sağlandı.

CoinGecko verilerine göre Ethereum haberimizin hazırlandığı sırada 4.312 dolardan işlem görüyordu.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim