Anlık Bildirim

Google'ın yapay zeka destekli karmaşık arama sorgusu özelliği böyle çalışacak

Geçtiğimiz aylarda duyurulan Google MuM, yani karmaşık arama sorgularını destekleyen yapay zeka tabanlı akıllı arama teknolojisinin etkileyici bir kullanım senaryosu paylaşıldı.

Google MuM nasıl çalışacak? Tam Boyutta Gör

Arama devi Google, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Google MuM olarak lanse ettiği yapay zeka destekli arama özelliğinin nasıl çalışacağına dair etkileyici bir kullanım senaryosu paylaştı.

Paylaşılan videoda, Google Lens yardımıyla ismi bilinmeyen bir bisiklet parçasının nasıl tamir edilebileceği aratılıyor. Çıkan sonuçlarsa oldukça etkileyici. Zira algoritma hangi parçanın tamir edilmek istendiğini anlıyor ve kullanıcıya o parçanın tamiriyle ilgili en iyi sonuçları gösteriyor.

Google MUM nedir?

Gelecek yılın başlarında kullanıma sunulacak olan Google MuM; Multitask unified Model (Birleşik Çoklu Görev Modellemesi) açılımına sahip olan yapay zeka tabanlı bir algoritmadır. Yani, kullanıcıların birleşik sorgular oluşturmasına olanak verecek olan MuM algoritması, kullanıcıların metin, grafik ve ses bilgilerini tek bir istekte birleştirebilmesine imkan tanıyacak. Tıpkı yukarıdaki bisiklet örneğinde olduğu gibi.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim