Anlık Bildirim

Intel, gelir açısından dünyanın en büyük çip üreticisi olmaya devam ediyor

Yayınlanan son araştırma raporlarına göre Intel, dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi olmaya devam ediyor. İşte dünyanın önde gelen ilk 10 çip üreticisi.

Intel, gelir açısından dünyanın en büyük çip üreticisi olmaya devam ediyor Tam Boyutta Gör

Yapılan araştırmaya göre Intel, ilk çeyrekte düşen gelirine rağmen, Samsung ve TSMC'den bile daha iyi performans göstererek gelir açısından hala en büyük çip tedarikçisi konumunda.

Samsung, Intel'i geçemedi

Dünyanın en büyük ve en değerli yarı iletken çip üreticisi kimdir? Tek bir basit cevap yok. Intel şu an için yıllık satışlar açısından en değerli iken, TSMC dünya çapındaki en büyük dökümhane tesisine sahip. Aşağıdaki tablo, 2020 satış hacimlerine göre milyarlarca ABD doları olarak sıralanan ilk on mikroçip üreticisinin ayrıntılarını göstermekte.

Intel, gelir açısından dünyanın en büyük çip üreticisi olmaya devam ediyor Tam Boyutta Gör

Intel'in ana rakibi AMD ise 2021'in ilk çeyreğinde satışlarını önemli ölçüde artırdı ve buna karşılık, dünyanın en büyük 15 yarı iletken üreticisi arasına girdi. Geçtiğimiz çeyrekte PC'lere (ve genel olarak çiplere) olan talep arttı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ilk 15 şirketin satışları da geçen yılın aynı dönemine göre %21 artış gösterdi. Tabloda, Samsung'un bellek fiyatlarındaki artışa rağmen Intel'i geçmeyi başaramaması ise dikkat çekiyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim