Anlık Bildirim

Logitech sunucuyu saklayabilen konferans kamerası geliştirdi

Logiech Scribe konferans kamerası yapay zekâ motoru ile eğitmen görüntüsünü sürekli işliyor ve şeffaf hale getiriyor. Böylece tahtanın önünü kapatmamış oluyor.

Logitech Scribe ile şeffaf eğitmen dönemi başlıyor

Eğitim sisteminin tamamen uzaktan etkileşime döndüğü bu günlerde yatırımlar da bu alana doğru evrildi. Uzaktan eğitim esnasında tahtayı bir miktar kapatan eğitmen veya sunucu için Logitech yeni bir çözüm geliştirdi. 

Logitech Scribe özellikleri ve fiyatı

Logitech Scribe bireylerden ziyade biraz daha kurumlara yönelik olarak hazırlanmış bir konferans kamera seti. Yapay zekâ motorunu kullanan Scribe tarama sensörü ile tahtanın önünde duran sunucuyu şeffaf hale getirebiliyor ve böylece katılımcıların daha rahat görmesini sağlıyor. 

Arka planda sürekli çalışan işleme motoru ortamı analiz ederek şeffaflık efektini eğiticiye uyguluyor. Ayrıca post-it tarzındaki notları otomatik olarak ekrana aktarıyor ve yazı renklerini de daha görünür hale getiriyor. 

Logitech Scribe ilk etapta Zoom Rooms yazılımı ile uyumlu olarak çalışacak. Sonrasında Teams Rooms desteği de buna eklenecek. Bunlar dışında Logitech Scribe bu özelliklerini standart bir web kamerası olarak sunamıyor. Logitech Scribe kamerası 1200$ fiyat etiketine sahip. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim