Anlık Bildirim

Microchip en hızlı PCIe 5.0 SSD kontrolcüsünü duyurdu

Sunucu SSD sürücülere yönelik olarak geliştirilen dünyanın en hızlı PCIe 5.0 kontrolcüsü 14GB/s veri aktarım hızları yanında yapay zekâ tabanlı fonksiyonlar da sunuyor. 
1

Microchip Flashtec NVMe 4016 Tam Boyutta Gör

Üreticiler bir yandan PCIe 5.0 teknolojisini destekleyen SSD gibi ürünleri geliştirmeye devam ederken bir yandan da bu hızları sırtlayabilecek kontrolcüler geliştiriliyor. Kontrolcü alanında lider firmalardan Microchip en hızlı PCIe 5.0 SSD kontrolcüsünü geliştirdiğini duyurdu.

Microchip Flashtec NVMe 4016 neler sunuyor?

Önemli yonga tasarımcılarından Microchip, sunuculara yönelik olarak en hızlı PCIe 5.0 SSD kontrolcüsünü geliştirdiğini duyurdu. 16 kanallı kontrolcü 14GB/s veri aktarımı ve 3 milyon IOPS rastgele işlem performansına imza atabiliyor. Phison da 13GB/s hızlarına ulaşabilen bir kontrolcü duyurmuştu.

 

Yeni kontrolcü hat şifreleme desteği ile çift imza onayı ve Trust Platform uyumluluğu sunabiliyor. Ayrıca gelişmiş sanallaştırma yeteneklerine de sahip. Yine yapay zekâ ve makine öğrenme fonksiyonlarını sınıflayarak tanıyabilen özel yazılım motoru alanında pek çok firmanın ilgisini çekecektir. Şimdiden Meta, Intel ve AMD gibi devlerin yeni kontrolcü ile ilgilendiği ifade ediliyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim