Anlık Bildirim

MirrorCam'li yeni Actros çekiciler Türkiye'de satışa sunuluyor

Geleneksel yan aynalar yerine kameraların kullanıldığı MirrorCam ve Öngörülü Sürüş Sistemi gibi teknolojilerle donatılan yeni Actros çekici ailesi Türkiye'de satışa sunuluyor. İşte detaylar:
Oy Ver

MirrorCam'li yeni Actros çekiciler Türkiye'de satışa sunuluyor Tam Boyutta Gör

Mercedes-Benz Türk’ün Aksaray Kamyon Fabrikası’nda üretilen Yeni Actros çekiciler Türkiye’de satışa sunuluyor. Mercedes-Benz çekici ailesinin yeni üyeleri Actros 1845 LS, 1848 LS ve 1851 LS; artırılmış motor güçleriyle yüksek performans ve verimliliği bir arada sunuyor.

Yeni Actros çekici ailesi; yakıt ekonomisi, teknoloji, güvenlik ve konfor odaklı yapılan standart donanım değişiklikleri ile ön plana çıkıyor. Yapılan değişiklikler sonucu araçların motor güçleri ve performansları artırılırken; sahip oldukları MirrorCam ve Öngörülü Sürüş Sistemi gibi donanımları, Economy/Power sürüş programı ve optimize edilmiş arka aks tahvil oranları ile yakıt ekonomisi sağlanıyor.

Actros 1845 LS

Aktif Fren Asistanı 5, LED gündüz sürüş farı e elektronik park freni tüm yeni Actros çekici ailesinde standart olarak sunuluyor. Yurt içi kullanıma özel olarak tasarlanan yeni Actros 1845 LS’de ayrıca; 570 litre yakıt tankı, ADR paketi, 2,3 metre genişliğinde çift yataklı StreamSpace kabin, renkli ve dokunmatik ekran da standart donanımlar arasında yer alıyor. 450 beygir güçündeki motoru ile daha yüksek performans sunan Actros 1845 LS, 2,53 tahvil oranı ile daha düşük yakıt tüketimi sağlıyor.

Actros 1848 LS

Yeni Actros 1848 LS’nin standart donanımları arasında yer alan MirrorCam, Öngörülü Sürüş Sistemi, üst ve yan rüzgarlıklar ise yakıt ekonomisine katkıda bulunuyor. Söz konusu modelin 2,5 metre genişliğindeki çift yataklı, düz zemin StreamSpace kabininde buzdolabı, ısıtmalı koltuk ve Multimedya Kokpit gibi konfor odaklı donanımlar bulunuyor. Yeni Actros 1848 LS, standart donanımı içinde yer alan 520 kW gücündeki retarderi, 480 beygirlik motoru ve 1.000 litre yakıt tankı ile uzun yolda yüksek performanslı ve güvenli sürüş imkanı sunuyor.

MirrorCam'li yeni Actros çekiciler Türkiye'de satışa sunuluyor Tam Boyutta Gör

Actros 1851 LS

Yeni çekici ailesinin en konforlu ve en donanımlı üyesi olan Actros 1851 LS ise uluslararası taşımacılık sektörünün tüm beklentilerini karşılıyor. Çekici ailesinin en yüksek GigaSpace kabinine sahip olan araçta, 1848 LS modeline ek olarak park kliması, krom kaplamalı ve deri direksiyon, konforlu alt yatak minderi, elektrikli Sunroof gibi donanımlar yer alıyor. Xenon farlar, yan etek, elektrohidrolik kabin devirme ve aks yükü ölçüm cihazı da yeni Actros 1851 LS’de standart olarak sunuluyor. Standart 1.150 litre yakıt tankı ile sunulan araç, 510 beygirlik motor ve 2,41 tahvil oranına sahip.

MirrorCam ve Öngörülü Sürüş Sistemi ile yakıt tasarrufu

Yeni Actros’ta yan aynaların yerini alan MirrorCam teknolojisi, seri üretim kamyonlarda bir ilk olma özelliği taşıyor. Isıtma ve gece görüş özelliğine sahip geniş açılı kameralardan elde edilen görüntü, A sütunlarına entegre edilen 15,2 inçlik yüksek çözünürlüklü ekranlara aktarılıyor. MirrorCam, kamera görüntüsünün otomatik hareket ettirilmesini sağlayarak manevra yaparken, dönüşte ve şerit değişiminde daha fazla emniyet sunuyor. Sahip olduğu aerodinamik tasarımı ile hava direncini düşürerek yüzde 1.3’e varan yakıt tasarrufu sağlıyor.

Yolun topoğrafyasını önceden algılayarak aracın hızını ve vites geçişlerini hassas bir şekilde ayarlayan Öngörülü Sürüş Sistemi ise; otoyollarda, şehirler arası ve şehir içi yollarda %5’e varan yakıt tasarrufu sağlıyor. Sistem ayrıca gereksiz fren, hızlanma ve hatta vites değişiminin de önüne geçiyor. Farklı motor güçlerinde tasarruflu ve güvenilir Euro 6 motor seçenekleri, Economy/Power sürüş programı sunan Powershift 3 şanzımanı ve optimize edilmiş arka aks tahvil oranları da Yeni Actros’un yakıt ekonomisine katkı sağlayan diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim