Anlık Bildirim

Yerli siber güvenlik şirketi Picus, 20'yi aşkın ülkede hizmet sunuyor

Yerli girişim Picus Güvenlik, 20'yi aşkın ülkede 250'den fazla kuruma hizmet sunmaya başladı. Picus Güvenlik hakkında bilgiler haberimizde.                       
3

Picus Güvenlik, 20'yi aşkın ülkede hizmet sunuyor Tam Boyutta Gör

Siber güvenlik alanında faaliyet gösteren Picus Güvenlik isimli yerli şirketin ürünleri 5 kıtada 20’yi aşkın ülkede 250’den fazla kuruma hizmet sunuyor. Picus Güvenlik Kurucu Ortağı Süleyman Özarslan, şirket hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu.

Dört genç tarafından 2013 yılında kurulan Picus Güvenlik, TÜBİTAK ve KOSGEB destekleriyle büyümesini sürdürdü. Merkezi Ankara’da Hacettepe Teknokent’te bulunan şirkette 100’den fazla kişiye istihdam sağlanıyor. Çalışanların 20’si ABD, İngiltere, İtalya ve Singapur’daki ofislerde hizmet sunuyor.

Özarslan, TÜBİTAK desteklerinin şirketin bugünkü konuma gelmesinde büyük faydası olduğunu vurgulayarak devletten ve yatırımcılardan şu ana kadar 33 milyon dolarlık yatırım aldıklarını söyledi.

Picus’un yurt dışı ayağı hakkında bilgi veren Özarslan, şunları söyledi:

“Avrupa'da İtalya, Almanya ve İngiltere, Güney Amerika'da Peru, Brezilya, Arjantin, Orta Doğu'da Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Uzak Doğu'da Singapur gibi dünyanın farklı yerlerinde, çok farklı ülkelerde müşterilerimiz mevcut. En son aldığımız 24 milyon dolarlık desteği ABD'de büyük bir şube kurarak, oradaki pazar liderliğini kapmak için kullanacağız. Şu ana kadar aldığımız yatırımları çok iyi ve verimli şekilde kullanarak Avrupa ve Orta Doğu'da pazar liderliğini elimizde tutuyoruz. Picus'un güvenlik ürünlerini test eden yaklaşımımız dünyada tek. Yani kendi pazarımızı kendimizi kurduk. Bu alanda farklı ödüller de aldık."

Hem kamu hem de özel sektörden müşterileri bulunduğunu belirten Özarslan, "Bakanlıklar, finans sektöründe bankalar müşterimiz, sağlık, perakende ve e-ticaret sektörlerinde müşterilerimiz var. Yurt dışındaki devlet kurumları ve askeri kurumlarda bile Picus kullanılıyor." dedi. Özarslan, kendilerinin bu alanda faaliyete geçmesinin ardından hemen İsrail ve ABD'de rakip şirketler çıktığını anlattı.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim